Bordo rengi saç örgülü şişle örme atkı modeli yapımı

Bordo rengi saç örgülü şişle örme atkı modeli yapımı


Saç Örgülü Atkı Modeli Anlatımlı

5 numaralı şişle 54 ilmek atın.
Başlangıç için :

2 ilmek düz örgü, 2 ilmek haroşa örgü ve 4 düz örgü, 4 haroşa örgü, 4 düz örgü, 4 haroşa örgü, 4 düz örgü, 4 haroşa örgü, 4 düz örgü, 4 haroşa örgü, 4 düz örgüi, 4 haroşa örgü, 4 düz örgü ve 2 haroşa örgü, 2 düz örgü örneği ile 4’lü lastik örgüsü ile 10 sıra örmeye başlayın.
daha sonra saç örgü örneğini örmeye geçelim. 4 ilmek haroşa örgü örün. sonraki 12 ilmekle saç örgü öreceğiz. ilk 6 ilmeği örmeden bir başka şişe veya tığa alın, daha sonra sonraki 6 ilmeği sağ elimizdeki şişe alarak, tığda bekleyen 6 ilmeği sol şişe geçirip, sağ şişteki 6 ilmeğide sol şişe alarak çapraz bir şekil yaparak düz örgü ile örün.
4 ilmekten ,3 haroşa örgü, 1 ilmek düz örgü şeklinde yukarıdaki saç örgü örülüşünü yapacağızi yine 4 ilmekten 3 haroşa, 1 ilmek düz örgü ile yine saç örgü yaparak şişteki sonra 4 ilmeği haroşa öreceğiz.
şişle arka sırayı örerken bütün ilmekleri haroşa örgü örneği örün. bordo rengi yünden örülen saç örgülü atkı modelinin saç örgüsünü istenilen uzunlukta örneğin 5 cm kadar ördükten sonra saç örgüsünün kıvrımlarını yapmak için başta yapmış olduğumuz 6+6, 12 ilmeği çaprazlama alarak aynı işlemi uygulayın. örgülü atkıyı istediğiniz boyutta ördükten sonra en başta yapılan lastik örgüsünü tekrarlayarak ilmekleri kesin. kolay gelsin..

2 Responses

  1. orgudantelmoda diyor ki:

    Müge hanım net olarak anlatılmış aslında ama yine de yardımcı olmaya çalışayım.12 ilmeği ikiye bölüyorsunuz. şişinizdeki 12 ilmeğin sağdaki altı ilmeğini sola, soldaki 6 ilmeği sağa geçiriyorsunuz. bunu bir tığ yardımıyla yapabilirsiniz.sağdaki 6 ilmekle soldaki altı ilmek yer değiştirecek yani. çapraz olmuş olacak.

  2. Muge diyor ki:

    Rica etsem 12 ilmegi caprazlama almak kismini anlatabilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.