Farklı Motif Birleştirmeli Battaniye Yapımı

Farklı Motif Birleştirmeli Battaniye Yapımı


Diğer bebek battaniyelerine göre yapımı daha zahmetli, uğraştırıcı ve bir o kadar da güzel bir bebek battaniyesi modelinin resimli yapılışını yayınlıyorum.

Tam olarak yapımını bulamadım, ama resimlere bakarak, biraz kafa yorarak yapılabilecek bir örnek. Yeni doğan bebeklere hediye olarak götürebilecek, yada farklı amaçlarla daha büyük boyutlarda örüp kullanılacabilecek bu battaniyeyi sanırım beğeneceksiniz.

Tek tek motifler örülüp, dört motifi resimde görüldüğü gibi dikerek birleştiriyorsunuz. Battaniye büyüklüğüne gelene kadar aynı ilemlere devam ediyorsunuz. Üzerine ister inci, ister boncuk, isterseniz düğme dikerek güzelliğine güzellik katıyorsunuz.

Battaniyenin kenarlarını da ip renginize uygun olarak tığla örüyorsunuz,

Diğer bebek battaniye modellerimizi burdan görebilirsiniz.

resimli-zor-battaniye-yapimi

battaniye-motifi battaniye-motifi-birlestirme incili-zor-bebek-battaniyesi

5 Responses

 1. Sevil poyraz diyor ki:

  Ben biliyorum nasıl olduğunu

 2. Nejla Güneş diyor ki:

  Kendim örmediğim için yazamıyorum canım yapılışını, kusuruma bakma.

 3. menevse diyor ki:

  altlarina nasil yapildini yazarmisiniz

 4. Nejla Güneş diyor ki:

  Aleykümselam Sultan hanım, yardımcı olabilmeyi çok isterdim ama battaniyenin resimlerini nette bulup siteye eklemiştim. kendim örmediğim için ayrıntılı olarak bilgi veremiyorum. nette de detaylı anlatım bulamadım. resimlerden gördüğünüz kadarıyla örmeyi bir deneyin isterseniz. belki kolayca çıkarırsınız örneği. yardımcı olamadığım için kusuruma bakmayın lütfen. sizde Allaha emanet olun.

 5. Sultan alpkaya diyor ki:

  Selamün aleyküm necla hanım sizin beyaz bebek battaniye modeli çok hoşuma gitti kızım mın bebeği için yapmak istiyorum ayrıntılı olarak bana göndere bilirmisiniz Allaha emanet olun .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.