Yemek Peceteleri Ve Amerikan Servis Modelleri

Sponsorlu Bağlantılar

Yemek yemekten keyif alıyor ve bu keyfi özenli hale getiriyorsanız masanızda kumaş peçete kullanıyorsunuz demektir.  Bu yazımız yemek keyfini özenli hale getirip özel ziyafetler dışında  da kâğıt peçetelerle idare etmek yerine misafirlerine kumaş peçetelerle ikramda bulunmayı sevenler için.

Yemek kültürünün önemli yerinde duran peçetelerin tarihi çok eskiye dayalı. Şimdiki zamanda tabiri caizse sosyete  ve modern bir eylem olarak algılansa da annelerimizin ninelerimizin çeyizlerinde özenle yaptıkları kenarlarını özenle işledikleri masa örtüleriyle beraber 12 ve ya 24 adetten oluşan yemek peçeteleri vardı. Uzun masaların başına toplanıp güzelce dizlerine serdikleri peçeteleri yemek sonrası özenle katlayarak  peçetenin masa adabının bir parçası olduğunu öğrettiler bizlere.

Kumaş peçete kullanmanın diğer bir alternatifi de kâğıt peçeteler gibi devamlı tüketilip atılmadığı için ihtiyaç duyduğunuzda hemen elinizin altında olması. Yazlığınız, kır eviniz veya bahçeniz terasınız ya da  büyük bir balkonunuz varsa içindeolduğumuz yaz aylarında  sürekli sevdiklerinizle   beraber çay  saatleri yapmayı seviyorsanız hem ziyafetlerdeki şıklığı tamamlamak adına hem de   özenle seçtiğiniz  desenli kağıt peçetelerdeki  israfı önlemek adına  kumaş peçeteler  kullanarak  peçetelerinizi her misafir ve yemek sonrası yıkayarak yeni kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Yemek masanızda kullanacağınız Amerikan servisler ve kumaş peçetelerle  tarzınızı yansıtabilir  ve ortamınıza göre  keten dantel işlemeli peçetelerle klasik,  pembe satenlerle duygusal ve renkli figürlerle desenlenmiş peçete ve Amerikan servisleriyle  eğlenceli kombinler  yaratarak  yemek saatlerinizi keyifli hale getirebilir sonrasında ki  masa temizleme işleminde işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Galerimize aldığımız  nemli bezle silinebilir Laminasyon kaplı , bambu hasır ve keten dantel işlemeli Amerikan servis ve peçetelerini evmanya.com dan aldık.

Mutfağa dair her şeyi bulabileceğiniz  ev manyada Amerikan servisleri 4’lü peçeteler 2’li olarak fiyatlanmış.  Tamamen el yapımı olan simli ipten yapılmış  dantel servisler  6’lı ve fiyatı 57 TL.

Fiyat bilgilerini ve ürün çeşitlerini incelemek için evmanya.comu ziyaret edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bunlarda İlginizi Çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.