Yuvarlak Kasnak İşi Motifli Havlu Kenarı Sehpa Ortusu Modelleri

Yuvarlak Kasnak İşi Motifli Havlu Kenarı Sehpa Ortusu Modelleri


Kasnak işleri ile haşır neşir iseniz, sizlere yayınladığım modeller tanıdık gelecektir.

Ben kasnak işi bilmiyorum  başkalarının yaptıklarına hayran hayran bakıyorum sadece, Tabi sizlerle de paylaşmayı ihmal etmiyorum. Ben yapamasam da sizlerden mutlaka bilenler vardır ve farklı modeller arıyordur diye düşünerek, değişik gördüğüm kasnaş işlerini siteme ekliyorum.

Bugün sizlere yayınladığım yuvarlak kasnak işi havlu kenarları, sehpa örtüsü, oda takımı modelleri biraz farklı bir kasnakla yapılıyor.

kasnak-isi-nasil-yapiliyor

Daha doğrusu kasnak değil de, hani toplu iğnelerin yuvarlak tutucusu var ya, işte onunla yapılıyor bu örtüler.

Yapılışı konusunda fikrim yok, ama herhalde diğer kasnakla yapılan modeller gibi bunlar da ipler kasnağa sarılarak yapılıyor.

Önce tek tek toplu iğne kabı ile motifler yapılarak birleştiriliyor. Yuvarlak kasnakla yapılan havlu kenarı ve rengarenk büyük sehpa örtüsüne bayıldım ben.

Sizlerden nasıl yapıldığı hakkında bilgisi olan varsa lütfen yorum bölümümüzden bize yazsın. Yazıya ekliyeyim bende. Bilmeyenler de öğrenmiş olurlar.

7 Responses

 1. Selcan diyor ki:

  Kavanoz kapağından hazırlıyorum kasnağımı. İpi sardıktan sonrası iğne oyası şeklinde

 2. Selcan diyor ki:

  Aynı şekilde yapıyorum 🙂

 3. Nejla Güneş diyor ki:

  Alev hanım hiç bilemiyeceğim nerden bulabileceğinizi. Biz netten bulup yayınlıyoruz bu kasnak örneklerini. Kendimiz yapmıyoruz yani.

 4. Alev diyor ki:

  Merhaba nejla hanim ben elazigdan size yaziyorum .. bu iğneli kasnağa ihtiyacim var nasil bulabilirim ve size nasil ulaşabilirim …

 5. hülya diyor ki:

  gasnaga ipi doladiktan sonra uzerine tutkal susleme yapildiktan sonra suslersin ben yapmasini biliyorum daha 13yasimdayim gayret ederseniz yaparsiniz

 6. Nejla Güneş diyor ki:

  Sevim hanım yapımını ben de bilmiyorum, nette bulmuştum bunu. yapılışı hakkında bilgi bulabilirsem yoruma eklerim.

 7. sevim diyor ki:

  bende öğrenmeye çalışıyorum ama iğne başlarına geçiriyorum ama birleştirmelerde yapamıorum iğneden çıkardığımda birleşilen yerler aşağıya iniyor lütfen bunun açıklamasını yaparsanız sevinirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.