2-3 Yaş Fare Dişi Örnekli Kolay Kız Çocuk Yeleği Tarifi

Sevgili hanımlar 2 yaş kız çocuklar için fare dişi örnekli kolay yelek tarifi ile devam ediyoruz.

Yapımı çok kolay görüntü olarak da çok çok şirin bir model.

Baharlık bebek yeleği örmek isteyenler bu güzel örneği kolaylıkla örebilirler. Şerife Hanım bu güzel yeleğin yapımını videosun da detaylı şekilde tarif ediyor.

Yazılı Anlatım

Yelek 2-3 yaş çocuklara uygun olacaktır. Yaklaşık 2 adet nako elit baby ip ve 3,5 numara şiş kulladım. 4 numara şiş ile yelek 3-3,5 yaşa uygun olacaktır. Eğer 3 numara şişle yaparsanız bu defa 1,5-2 yaşa uygun olacaktır.
Ön parçalarını 35 ilmekle başladım ve ön patları için lastik kullanmadım. İlk sırayı bir düz bir ters ördüm. Model arka yüzde kuruluyor. Ters ilmekler aynen örülürken düz ilmekler ise ipi şişe dolayıp örmeden atlatmalısınız.
Tekrar ön yüze geçince düz ilmekleri ters örüp ipi dolayıp aynı şekilde örmeden atlanan ilmekler örmeden atlanacak. Arka tarafta ise örmeden atlanan ilmekler önden girilerek düz örülecek yanındaki ilmekler ise ters örülerek devam edilecek.
rka parçayı ise 70 ilmekle başladım. Yeleğin alt kısmını fare dişi modelini 27 tane koyarak ördüm. Üst kısmını ise haroşa olarak ördüm. Bu modelde düğme kullanmadım.

2-3 Yaş Fare Dişi Örnekli Kolay Kız Çocuk Yeleği Tarifi

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.