2016 Erkek Atkı Modelleri Ve Yapılışı

Örgüleri bayanlar olarak kendimize ve çocuklarımıza ördüğümüz kadar, eşlerimize, babalarımıza da öreriz. Tam da atkıya ihtiyaç duyacağımız şu kış günlerinde eşleriniz, erkek çocuklarınız ve babalarınıza örebileceğiniz çok örgü erkek atkı modellerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

İlk erkek atkı modelimizi yapılışı ile beraber yayınlıyorum.

Diğer örgü erkek atkı örneklerinin yapılışını bulamadığım için sadece resimlerini yayınlıyorum. Sizler zaten örgüde maharetli hanımlar olduğunuz için eminim atkı modelinin yapılışı olmadan, atkı resmine bakarakta örebilecek kabiliyettesinizdir.

Sevgililer günü de yaklaşıyorken eşinize erkek arkadaşınıza kış gününde verilebilecek en güzel hediyelerden biri de güzel bir atkı örüp hediye etmek olacaktır herhalde.

Erkek Atkı Modeli Örülüşü

sac-orgusu-erkek-atki-modelleri-yapilisi

Öncelikle Selanik nasıl örülür öğreniyoruz
1.sıra: 1 ilmek düz, 1 ilmeğin üstüne iplik atarak ilmek yapmadan sağdaki şişe aktarılır. Diğer ilmek düz, yine 1 ilmeğin üstüne iplik atarak diğer şişe aktarılır. Sıra böyle tamamlanır.

2.sıra: Üstüne iplik atılan ilmek düz örülür, diğer ilmeğin üstüne iplik atarak devam edilir.
Gri renkle 26 ilmek
başlanır. Selanik örgüyle devam edilir. 20 sıra sonra beyaz ile 2 sıra örülür. Bordoya geçilir. Kenarlarda 2şer ilmek düz alarak, tüm ilmekler 4×4’lü burgular yapılır, Burgudan 4 sıra sonra, yine tüm ilmekler 4×4 (yer değiştirerek) ve 4 sıra sonra 4 burgu ile bordo tamamlanır. Beyazla 2 sıra selanik, 30 sıra gri ile selanik, beyazla 2 sıra selanik, bordoyla bir önceki gibi 4×4 ‘lük burgu, beyazla 2 sıra selanik şeklinde tekrar ederek atkı tamamlanır.

Sosyal Paylaşım

3 Comments on 2016 Erkek Atkı Modelleri Ve Yapılışı

  1. Anlatımını buladiklerimizi videolu veya resimli anlatımlı olarak yayınlıyoruz. Bunlar bulamadıklarımız arasında. Buldukça yayınlayacağız.

YORUM FORMU

Your email address will not be published.