Acelesi Olanlar İçin Yarım Saatte Örülen Patik Yapımı





Sevgili hanımlar bugün acelesi olanlar için yarım saatte örülen patik yapımını paylaşıyorum. Şaka değil gerçekten yarım saatte örülüp bitirilebiliniyor patik.

Hem videolu hem yazılı anlatımıyla bu patiği şimdi başlarsanız bir saatte ayağınıza giymiş olursunuz.

Yazılı Tarif

Nako bonbon ip ve 5 numara şiş kullanarak ördüğüm patik hemen bitti.

Esneyen bir yapıya sahip olduğu için her ayağa rahatça olacaktır. Yarım patik görünümünden daha çok ayağınızı saran bot şeklindedir. Örgüye başlamak için 22 ilmeği şişe takalım. Bir sıra düz örerek tamamlayalım. Arka yüze geçince kenar ilmeğini alıp bir ilmek artırın. Sonraki ilmekleri düz olarak örüp son ilmeği örmeden önce bir ilmek artırıp son ilmeği örelim.

Ön yüze geçince bir sıra daha bütün ilmekleri düz örüp arka yüzde her iki kenarda ilmek artırmaya devam edelim. İki haroşa sırası yeşil renk ile örüp araya bir sıra beyaz haroşa sırası renk değişimi yaptım.





İlmek sayısı yirmi ikiden kırk taneye çıkana kadar artırmaya devam edelim. Örgünün sayısı 40 tane olunca artırmayı bırakıp ilmekleri düz örmeye devam edelim. Patiğin boyu 18 santim olana kadar örmeye devam ediyoruz.

Sonra örgüye başladığımız yerden örgüyü ikiye katlayın. Örgüye başlangıç yerini ve artırmayı bitirdiğimiz yere kadar dikerek birleştirelim. Sonra topuk kısmını dikip bitirelim.

Acelesi Olanlar İçin Yarım Saatte Örülen Patik Yapımı

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.