Açma Halkasından Çiçek Şeklinde Bardak Altlığı Yapılışı

Hemen hemen herkesin evinde bulunur açma halkaları. Genellikle hepimiz açma halkalarını çöpe atarız. Ama bu bardak altlığı yapılışını görünce eminim hepiniz açma halkalarını atmıyacaksınız. Biriktirik kulanacaksınız. Hemde geri dönüşüme katkı sağlamış olacaksınız. Çok az malzemeyle ister bardak altlığı olarak kullanabileceğiniz veya farklı dekoratif süs yapmak amacıyla bunlardan bir tane yapıp birleştirerek güzel bir ev süsü yapabileceğiniz yapımı kolay ve çok şirin bir bardak altlığı çiçek yapımı projesi bu. Özelikle evde boş zamanı çok olup canı sıkılanların boş vakitlerini eğlenceli bir şekilde geçirmesini sağlayacak, ortaya da güzel bir ev süsü çıkartmış olacaksınız. Tığ işi bilen hanımlar için yapımı çok kolaydır. okula giden çocuklarınızın değişik bir performans ödevi varsa, çocuklarınızla beraber bu süsü yapıp, ödevinden  çocuğunuzun yüksek bir not almasına da yardımcı olabilirsiniz.

Açma Halkasından Çiçek Şeklinde Bardak Altlığı Yapılışı

Malzemeler:

6 tane açma halkası
* naylon ip
* makas, tığ,çakmak (naylon iple işimiz bittikten sonra yakmak için)

acma-halkasindan-yapilanlar
Öncelikle açma halkalarının teneke kutuya bağlı olan metal kısımlarını bir pense yardımıyla kesiyoruz ve fotoğraftaki gibi düz bir halka elde ediyoruz.
açma-halkasindan-cicek-yapilisi

Daha sonra açma halkasının alt tarafındaki boşluğa, boşluğu dolduracak kadar zincir çekiyoruz.

ev-aksesuari-cicek-yapimi

Aynı işlemi ip koparmadan diğer halkalara da uyguluyoruz.

tigla-acma-haklasindan-cicek
Sonra ilk halka ile son halkayı yine zincir yardımıyla birbirine sabitliyoruz. Sabitleme işlemi bitince açma halkaları birbirine birleşmiş ve ortada bir boşluk oluşmuş oluyor. Bu boşluğu yine zincir işlemi ile dolduruyoruz. Bu kısımla işimiz bittiği için ipi kesip ucunu çakmakla yakıyoruz.
acma-halkasindan-dekoratif-cicek-nasil-yapilir
acma-halkasindan-bardak-altligi-yapimi
Başka bir renk iple bu kez açma halkalarının üst kısımlarını yine zincir tekniği ile dolduruyoruz. Bütün halkaları zincir tekniğiyle ördükten sonra iri kesip ucunu yakıyoruz. Çiçeğimiz hazır.

el-isi-dekoratif-sus-yapimi

acma-halkasindan-cicek-seklinde-bardak-altligi

kolay-bardak-altligi-yapimi-resimli-anlatim

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.