Ajurlu Burgulu İncir Taneleri Yelek Modeli Yapılışı
Sevgili hanımlar yine çok şık ve gösterişli ajurlu burgulu incir taneleri yelek modeli yapımını yayınlıyorum.

Bayan yeleklerine çok yakışan çokta beğenilen bir model bu. Tabi hırka ve kazak tarzı örgülere de çok uygun.

Şerife hanım bu güzel örneğin yapımını yine videosunda baştan sona detaylı tarif ettiği gibi ayrıca yazılı anlatımını da yapmış.

Ajurlu Burgulu İncir Taneleri Yelek Modeli Yazılı Anlatım

Model 20 ilmekle yapılıyor. Dilerseniz modeli sade olarak kullanabilir yada benim gibi aralarına su yolu modelini koyabilirsiniz. Su yolu modeli 4 ilmekle yapılıyor. Toplamda 24 ilmek ve katları hesaplanıp 4 ilmek ilave edilmelidir. 3 numara şişle çalıştım.

Su yolu modeli bir düz bir dola iki ilmeği düz örerek kes ve bir dola şeklinde ön yüzde örülürken arka tarafta ise bir ters ör bir dola iki ilmeği bu defa ters örer gibi kesip bir tane ters ilmek keserek yapın.

Ana modele gelince 6 ilmek ters örüp ortada kalan 8 ilmeği burgu yapıp düz olarak örün. Sonra tekrar 6 ilmek ters örün. Arka tarafta bütün ilmekleri olduğu gibi örün. Tekrar ön tarafa geçince iki ilmeği ters örüp bu defa 4 tane olan düz ilmekle 4 tane ters ilmeğe yer değiştirip burgu işlemini yapın.

Sonraki sırada iki tane ters ilmek örüp 3 tane düz ilmek örüp son düz ilmeği 4 tane ters ilmeğin arkasına alın. Önce ters ilmekleri örüp sonra atlattığımız ilmeği düz örün. Sonra diğer ters ilmeklerin arasında kalan ilk düz ilmeği başa alıp düz örün.

Sonra kalan 4 ilmeği ters örüp 3 tane düz ilmek örün ve son iki ilmeği ters örüp modeli bitirin. Sonra iki ters ilmeği örüp kalan 3 düz ilmeğin iki tanesini örüp son ilmeği tekrar ortaya alın. Bu şekilde düz ilmekleri ortaya alarak örün. Ortaya aktaracak düz ilmek kalmayıncaya kadar devam edin sonra model bitecek. Tekrar en başa geçip kenarlarda 6 ilmek ters örüp ortada kalan 8 ilmeği burgu işlemi yapıp düz örün.

Model burgulu olduğu için toparlayan bir yapıya sahiptir. Bu yüzden önce bir model örnek çıkartıp kaç santim geldiğini ölçün ve bunu ölçü alarak kendiniz için kaç model gerektiğini bulun. Hem modelin yapılışını öğrenmiş olacaksınız hemde doğru ölçü ayarlamış olacaksınız.

Ajurlu Burgulu İncir Taneleri Yelek Modeli Yapılışı

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.