Ajurlu Dalgalı Bayan Beresi Tarifi

Sevgili hanımlar bu kez hanımlar ve genç kızlar için ajurlu dalgalı bere yapımını paylaşıyorum.

Klasik bereler yerine daha değişik görüntü olarakta çok şık bir bere örmek isteyenler Şerife hanımın detaylı tarifli videosunu izleyerek ve yazılı tarifini okuyarak çok kolayca örebilirler.

Yazılı Anlatım
Karnıbahar modeline benzerliği ile dikkatleri üzerine çeken model 18 ilmek ve katları hesaplanıp bir tane ilmek ilave edilerek ayarlanmaktadır.
Modelin farkı aralarda devam eden düz ilmeğin her iki yanında eksiltilen ilmekler aralarda artırılarak tamamlanmaktadır. Diğer karnıbahar modelinde hem Artırma hemde eksiltme bir sırada yapılıyor. İstenirse lastik kullanılmadan örülebilir. Lastik kullanmayı düşünmüyorsanız iki veya üç sıra haroşa yapın. Modelin kendisi oymalı bir görünüme sahiptir.
Başlangıcında lastik kullanılmaya müsaittir. İlk olarak kenar ilmeğini yanındaki ilmekle beraber düz örer gibi kesin. Sonra 15 ilmek daha düz örün. İkinci ilmeği birinci ilmeğin önüne geçirip 3 ilmeği birlikte düz örer gibi kesin. 15 ilmek düz örüp aynı şekilde ilmeklerin yerini değiştirip 3 ilmek kesin. İlmek değiştirmem izdeki sebep arada devam eden bu ilmeğin düz bir görünüme sahip olması içindir.
Örgü bitene kadar bütün ilmekler arka yüzde ters olarak örülecek. Kesme işlemi aynı yerde yapılarak örmeye devam edin. Her modelde 10 ilmek kalıncaya kadar kesmeye devam edin. 10 ilmek kalınca aynı anda hem kesme işlemini hemde eksilen ilmeklerin yerine artırma işlemini yapmalıyız. Başlangıçta iki ilmeği kesip hemen sonrasında bir ilmek artırın. Bir düz örüp bir artırarak devam edin. Sekizinci ilmeği artırınca kalan iki ilmeğin yerini değiştirip üç ilmeği keserek devam edin.


Ajurlu Dalgalı Bayan Beresi Tarifi

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.