Ajurlu Salkım Yapraklar Yelek Örneği Yapılışı
Sevgili hanımlar bir takipçimizin isteği üzerine youtube videoları çeken arkadaşım Şerife hanımın resimden modeli çıkartıp videoya çektiği ajurlu salkım yapraklar yelek örneği yapılışını paylaşıyorum.

Bayan ve bebek yeleklerine gayet uygun zarif ve gösterişli bu örneği videoyu izleyerek ve yazılı tariften de faydalanarak kolayca örebilirsiniz.

Yazılı Anlatım

Model 19 ilmek ve katları ile yapılıyor. Aralarda birer tane ters ilmek ile birlikte 20 ve katlarını hesaplamalısınız. Önce lastiği örün. Bütün ilmekleri arka yüzde ters örüp ön yüze gelince modeli kurmaya başlayın.

Önce 5 tane düz ilmek örüp sonraki 3 ilmeği düz örerek kesin. Bir dolayıp bir düz örün ve bir dolayıp modelin ortasındaki bir tane ters ilmeği örün. Sonra modelin diğer yarısı için bir dolayıp bir düz örün bir dolayıp üç ilmeği düz örerek kesin. Sonra 5 ilmeği düz örüp araya bir tane ters ilmek koyun.

Arka yüzde bütün ilmekleri aynen örün. Ön yüze geçince bu defa 4 tane düz ilmek örüp sonraki 3 ilmeği kesin. Bir dolayıp bir düz örün ve bir dolayıp bir düz örün. Sonra modelin ortasındaki ters ilmeği örüp bir dolayın bir düz örüp bir dolayın ve 3 ilmeği kesin. Kalan 4 ilmeği düz örüp diğer modele geçin.

3 ilmeği düz örüp sonraki 3 ilmeği kesin. Bir dolayıp bir düz örün bir dolayıp iki tane düz örün. Sonra ortada kalan ters ilmeği örüp modelin diğer yarısını yapın. Her sıra ilmekler azalarak devam edecek. Delikler 5 sıraya tamamlanınca model bitecek ve yeni modeli kuracağız.

Ajurlu Salkım Yapraklar Yelek Örneği Yapılışı

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.