Anlatımlı Örgü Bebek Elbise, Babet Patik, Bere Örneği

Küçük hanımlara yaz aylarında giydirebileceğiniz çok güzel beyaz renkli örgü bebek elbise, babet patik ve bere örneği açıklamalı..

Anlatımlı Örgü Bebek Elbise, Babet Patik, Bere Örneği

örgü bebek elbise, babet patik ve bere örneği açıklamalı..

Bravo, Bebe 1 x 100 gr
Örgü    Düz örgü, Ajur, Zincir ve trabzan
Şiş        4 mm, 5 mm
Tığ      3 mm
İlave    2 adet düğme, pembe kurdele, tül
Ölçüler 6 ay, (9 ay), 12 ay, 18 ay,
Örgü açıklamaları (9 ay) içindir.

örgü bebek bere pakit elbise örnekleri resimli
ELBİSE

Elbisemizi örmeye yakadan başlayacağız. 4 mm şiş ile 44 ilmek atalım. 1 haraşo sırası 2 sıra ördükten sonra 1 sıra delikli ajur ve
1 haraşo sırası yapalım. Kol ve beden ilmeklerini ön 7 + 1 + kol 7 + 1 + 12 arka + 1 + 7 kol + 1 + 7 ön olarak ayıralım. Artırmalarımızı her düz yüzde 1 er işaret ilmeğimizden önce ve sonra yapacağız. Kolları haraşo, ön orta
2 şer ilmeği haraşo geri kalanını ve arka bedeni düz örgü yapalım. Kollardaki haraşo sıramız 11 olduğunda 1 sıra ajur yapalım. 2 sıra daha haraşo ördükten sonra kol ilmeklerini kapatalım.
Ön parçaları tek şişte toplayalım ve 5 mm şişe geçelim. İlk 7 ilmeği ördükten sonra 1 ilmek örüp 1 ilmek artıralım. Son 7 ilmeğimizi artırma yapmadan örelim. 65 ilmeğimiz olur. Artırmalarımızı robadan 10 cm ve 15 cm sonra her iki yandan 1 er ilmek yaparak tamamlayalım. Etek örgü boyumuz 22 cm olduğunda 2 haraşo sırası + 1 sıra ajur + 2 haraşo sırası ördükten sonra bitirelim.

Arka beden 38 ilmektir. 5 mm şişimize geçerken her iki baştan 1 er ilmek arıtalım ve büzgü işlemini ön beden ile aynı uygulayalım.

Beden ajuru ilk sırada 5 ilmek ör + ip at ve ikisini bir al + 7 ilmek ör deseni tekrarla. Çarpar ajur deliklerini 6 sıra sonra baştan 2. ilmeğe ve bir önceki ajurların ortasına gelecek şekilde uygulayalım.

Dikiş Yan dikişlerini yapalım. Düğmelerimizi dikelim.

şemalı bebek elbise modelleri
BABET PATİK

Bebe 100 beyaz yünümüz ve 5 mm şiş ile 24 ilmek atalım. Bir haraşo sırasından sonra 12 ilmek örüp 1 ilmek artıralım. 33 ilmek olana kadar her sırada orta ilmekten sonra artırma yapalım. 7 haraşo sırası tamamlandıktan sonra 1 sıra ajur + 3 haraşo sırası örelim. Kapatırken ilk 12 ilmeği tek tek, sonraki 9 ilmeği 3 defa 4 ilmeği bir alarak ve son 12 ilmeği tek tek kapatalım. Arka dikişini yapalım ve ajur dikişlerinden kurdele geçirelim.

Bebek örgü patik, elbise
BERE

8 zincir çekip birleştirelim ve halka oluşturalım.
1. sıra 5 zincir çekip halkaya bağlayalım. Aynı işlemi 15 kere tekrarlayalım.
2-3-4-5-6. sıralar 4 zincir çekerek bir sonraki dilimin üzerine bağlayarak sırayı tamamlayalım.
7-8-9-10-11-12-13. sıralar 5 zincir çekerek bir sonraki dilimin üzerine bağlayarak sırayı tamamlayalım.
14. sıra Bağlantı yerlerinin üzerinden 1 adet ve dilimlerdin içinden 3 er adet trabzan çıkartarak sırayı tamamlayalım.
15. sıra 3 zincir çekip dibine battıktan sonra 1 zincir çekelim ve bir trabzan atlayarak batalım. Sıra sonuna kadar aynı şekilde devam edelim.
Çiçek 6 zincir çekerek halka oluşturalım.
1. sıra   3 zincir çekip 3 trabzan yapalım ve dolamadan halkaya batarak bağlayalım. Tekrar
3 zincir çekerek 3 trabzan yapalım ve dolamadan halkaya bağlayalım. 5 adet yaprağımız olan kadar devam edelim.
2. sıra 7 zincir çekelim ve yaprak aralarına bağlayalım. 5 adet 7 zincirlik ilik oluşturalım
3. sıra   3 zincir çekelim ve 1. iliğin içinden 4 trabzan yaptıktan sonra, tığa dolamadan iliğin bağlantısına bağlayalım. Aynı işlemi 4 defa daha tekrarlayalım.
Dikiş 100 cm x 18 cm tülü, 18 cm in ortasından yapacağımız bol bir dikiş ile büzelim ve bağlayalım. Beremizin bitim yerinden 5 cm yukarısına tutturduktan sonra üzerine hazırladığımız çiçek motifini yerleştirelim

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.