Baklava Dilimi Desenli Bayan Yelek Örneği Yapılışı

Baklava Dilimi Örneği Yapılışı Türkçe Videosu

Sevgili hanımlar, Bizi sitemizden takip eden Rüvayda hanımın el emeği göz nuruyla ördüğü, resimleyip anlatımını yaptığı baklava dilimi desenli bayan yelek yapılışını yayınlıyoruz.

Ben bu örneği nette görmüş ve çok beğenmiştim. Yapılışını aradım sizlerle paylaşmak için bulamamıştım.

Örneği bizlerle paylaşan ve anlatımını yapan Rüveyda hanıma çok teşekkür ediyorum.

Baklava Dilimi Desenli Bayan Yelek Örneği Yapılışı

Baklava şeklinde örülen modelde bir baklava 11 ilmek ve katlarından oluşuyor, ve önemli olan işlem, 5 düz ilmek örülür orta ilmek sol şişte kalır, sol şişle sağ olan en üst ajur dan başlayıp her ajurdan 1’rer ilmek çıkarılıyor ve düz olarak örülüyor.
Orta ilmekte düz örülüyor sonra sağ şişle en alt sol ajurdan başlanır birer ilmek çıkarılıyor.
en üst ajurdan devam ediyor. 10 düz ilmek örülür, orta ilmek sol şişte kalır, sol şişle sağ olan en üst ajurdan başlayıp her ajurdan 1’rer ilmek çıkarılıyor ve düz olarak örülüyor.
Orta ilmekte düz olarak örülücek, sonra sağ şişle en alt sol ajurdan başlanır, birer ilmek çıkarılıyor ve düz olarak örülüyor. Bu şekilde devam ediliyor.
Tersten hepsi ters örülücek – Yani 5 ters ve arttırılmış ilmekleri 4+ 4 ajurdan çıkan+orta ilmek=9 ilmegi toplıycaz, (kesicez ) ters olarak ve çıkan 1 ilmek tekrar ters örülücek çıksın diye.

baklava-dilimi-modeli-bayan-yelek-yapimi baklava-dilimi-modeli-bayan-yelek-yapimi-1 baklava-dilimi-modeli-bayan-yelek-yapimi-2 baklava-dilimi-modeli-bayan-yelek-yapimi-3 baklava-dilimi-modeli-bayan-yelek-yapimi-4 baklava-dilimi-modeli-bayan-yelek-yapimi-5

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.