Baklava Örgü Modeli Yapımı Resimli Anlatım

Örgü örmeye başlayan ve örgü teknikleri hakkında bilgisi olmayanlar için, bu günde örgü de baklava modeli yapılışını yayınlıyorum. Örgü örmek zevk veren bir hobi olmak dışında, kışlık giyim ihtiyacımızı kendi ördüğümüz örgülerle giderdiğimiz eğlenceli ve stres atıcı bir uğraştır.Baklava örgüsü yapımı resimlerden ve anlatımdan gördüğünüz kadarıyla çokta zor değildir. Özellikle kazak örneklerinde, süveter modellerinde kullanabileceğiniz baklava örgüsü modeli yapımı sizlerle.

baklava-orgusu baklava-ornegi-nasil-yapilir baklava-ornegi-yapimi baklava-teknigiyle-orgu kolay-orgu-baklava-teknigi  orgu-teknigi-baklava-modeli-yapilisi

orgu-baklava-modeli-yapilisi-resimli

Baklava Örneği :Örneğin uygulamasına başlarken;

1. sıra:  İlk 6 ilmek ters örgü yapılır,

Sonraki 8 ilmek düz örgü yapılır…şeklinde ilk sıra tamamlanır.

2. sıra ve tüm arka sıralarda 6 ilmek ters olarak ördüğümüz ilmekler düz, 8 ilmek düz olarak ördüğümüz ilmekler de ters olarak örülür.

3. sıra: İlk sırada 6 ters ilmek olarak ördüğümüz ilmeklerin 3 ilmeği, sağ tarafa çaprazlanır.

5. sıra: Sağ tarafa 3 ilmeği çaprazlarken, 1 ilmek de iç taraftan alınır.

6. sıra: Kalan 3 ilmek de sol tarafa çaprazlanır. Çaprazların arasında kalan düz ilmek sayısı “8″ olana kadar baklava modeli açılır.

Bundan sonraki işlemlerde, tam tersi uygulama ile, bu defa ilmekler içe doğru kaydırılarak, modelin tam tepesinde 3′er ilmek yan yana gelene kadar, model kapatılır. Son resimde gördüğümüz örgüye baklava modeli uygulaması nın bitmiş halidir.

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.