Bordo rengi saç örgülü şişle örme atkı modeli yapımı

Saç Örgülü Atkı Modeli Anlatımlı

5 numaralı şişle 54 ilmek atın.
Başlangıç için :

2 ilmek düz örgü, 2 ilmek haroşa örgü ve 4 düz örgü, 4 haroşa örgü, 4 düz örgü, 4 haroşa örgü, 4 düz örgü, 4 haroşa örgü, 4 düz örgü, 4 haroşa örgü, 4 düz örgüi, 4 haroşa örgü, 4 düz örgü ve 2 haroşa örgü, 2 düz örgü örneği ile 4’lü lastik örgüsü ile 10 sıra örmeye başlayın.
daha sonra saç örgü örneğini örmeye geçelim. 4 ilmek haroşa örgü örün. sonraki 12 ilmekle saç örgü öreceğiz. ilk 6 ilmeği örmeden bir başka şişe veya tığa alın, daha sonra sonraki 6 ilmeği sağ elimizdeki şişe alarak, tığda bekleyen 6 ilmeği sol şişe geçirip, sağ şişteki 6 ilmeğide sol şişe alarak çapraz bir şekil yaparak düz örgü ile örün.
4 ilmekten ,3 haroşa örgü, 1 ilmek düz örgü şeklinde yukarıdaki saç örgü örülüşünü yapacağızi yine 4 ilmekten 3 haroşa, 1 ilmek düz örgü ile yine saç örgü yaparak şişteki sonra 4 ilmeği haroşa öreceğiz.
şişle arka sırayı örerken bütün ilmekleri haroşa örgü örneği örün. bordo rengi yünden örülen saç örgülü atkı modelinin saç örgüsünü istenilen uzunlukta örneğin 5 cm kadar ördükten sonra saç örgüsünün kıvrımlarını yapmak için başta yapmış olduğumuz 6+6, 12 ilmeği çaprazlama alarak aynı işlemi uygulayın. örgülü atkıyı istediğiniz boyutta ördükten sonra en başta yapılan lastik örgüsünü tekrarlayarak ilmekleri kesin. kolay gelsin..

Sosyal Paylaşım

2 Comments on Bordo rengi saç örgülü şişle örme atkı modeli yapımı

  1. Müge hanım net olarak anlatılmış aslında ama yine de yardımcı olmaya çalışayım.12 ilmeği ikiye bölüyorsunuz. şişinizdeki 12 ilmeğin sağdaki altı ilmeğini sola, soldaki 6 ilmeği sağa geçiriyorsunuz. bunu bir tığ yardımıyla yapabilirsiniz.sağdaki 6 ilmekle soldaki altı ilmek yer değiştirecek yani. çapraz olmuş olacak.

YORUM FORMU

Your email address will not be published.