Bülbül Yuvası Üçgen Gelin Şalı Yapılışı

Sevgili hanımlar yine çok güzel ve değişik bir şal örneği olan bülbül yuvası gelin şalı yapımını yayınlıyorum.

Videolu ve yazılı anlatımla bu güzel şalı çok kolayca örebilirsiniz.

Şal modeli 6 numara tığ ve angora ip ile örülmüş. Kenar kısımları için değişik bir model konulmuş.

İlk olarak başlangıçta 5 zincir çekip kapatarak bir halka oluşturuyoruz. 3 zincir çekip bu halkanın içine bir tane üçlü tırabzan yapın. Zincirle birlikte 2 tane tırabzan olacak. 2 zincir çekip 2 tane üçlü tırabzan yapın. 2 zincir çekip üçüncü defa 2 tane üçlü tırabzan yapın.

İkinci sırada bir zincir çekip geri dönün ve ilk deliğe batıp örgüyü bağlayın. 3 zincir çekip bir tane tırabzan yapın. 3 zincir çekip son deliğe 2 tırabzan bir delik ve 2 tırabzan yapın. Bundan sonrasında iki kenarda bu şekilde tırabzanlar devam edecek.

Sonraki sırada kenar modelini yapıp 3 zincir çekiyoruz ve ortadaki deliğe bir tırabzan yapıyoruz. Araya 3 zincir çekip aynı deliğe bir tırabzan daha yapıyoruz. 3 zincir çekip kenarı yapıyoruz.

Üst sıraya geçince kenardan sonra 3 zincir çekip alt sırada yaptığımız tırabzanların üzerine toplamda 8 tane tırabzan yapıyoruz ve 3 zincir çekip kenarı yapıyoruz. Sonraki sırada 3 zincir çekip ilk deliğe aralarına 3 zincir çekerek 2 tırabzan yapıyoruz. Böylece yeni model için zemin hazırlıyoruz.

3 zincir çekip bir alt sırada yaptığımız modelin orta kısmına 4 tırabzan yapıyoruz. Model her sırada bir tane artarak devam ediyor.

Bülbül Yuvası Üçgen Gelin Şalı Yapılışı

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.