Çiçekli Kolay Örgü Patik Örneği

Çiçekli Kolay Örgü Patik Örneği
Mavi patiğimize 1 adet ip gitmiştir.

Düz ve haroşa örgü örülmüştür.

Haroşa örülerek başlanmıştır.

Şiş ile örülmüştür.

Son olarak dikilerek tamamlanmıştır.

Üzerine süsleme amaçlı motif çiçek dikilmiştir

Çiçekli Kolay Örgü Patik Örneği

Sosyal Paylaşım

8 Comments on Çiçekli Kolay Örgü Patik Örneği

  1. 54 ılmek ıle haroşa başlayıp 74 ilmege kadar 2 taraftan artır.sonra 54 ilmege kadar 2 taraftan kes,daha sonra bır taraftan 10 ilmek al diger taraftan ıse her sırada bır ılmek artır 12 sıra haroşa ör.76 ilmek olacak 40ilmegı kes 36 ılmegı düz ör 5 sıra (üst kısmı) 6.sırada 40 ilmek artır,ön kısımdan her sırada bır ilmek keserek 64 ılmek olana kadar haroşa ör
    kalın ip ve şişte ilmekler değişecektir.

  2. Fatma hanım bu patik modelini kendim örmedim. o yüzden anlatımını yapamıyorum maalesef. Ama bilenler anlatımını yorum bölümümüzden yaparlarsa bilmeyenler de faydalanmış olur.

  3. Hanımlar bu patik modelini yapamayacak ne var Allah aşkına en basit patik modellerinden bu. Zamanım olsa örer resimlerini çeker koyardım buraya, ne kadar kolay olduğunu görmeniz için.

  4. Mehmet bey patik örüyorsunuz sanırım. ilginç geldi bana.bu patik modelinin maalesef anlatımı yok.kendim de örmediğim için yapılışını yazamıyorum.anlatımlı patik modelleri de var sitemizde onlara bakın. belki beğendiğiniz bir patik modeli çıkar, onu örersiniz.

  5. bu patiğin yapılışı nasıl oluyor anlatında bilelim yahhu resmı koymussunuz anlatım yok bizde enistein değilizki bakıp yapalım

YORUM FORMU

Your email address will not be published.