Çok Renkli, Motifli Örgü Çocuk Kazak Modeli Anlatımlı

Giyecek olan çocukların çok seveceği rengarenk iplerle örülmüş, Güzel bir örgü renkli çocuk kazak örneği ve açıklaması..

Çok Renkli, Motifli Örgü Çocuk Kazak Modeli Anlatımlı

rengarenk örgü kazak örneği açıklamalı

Beden : 2 yaş
Malzemeler:
ANCHOR “Yeni Truva” El Örgü İpliği (%80 Polyakrilik, %20 Yün)
Yaklaşık 100 gr. #716 Mavi
Yaklaşık 100 gr. #749 Sarı
Yaklaşık 100 gr. #747 Turuncu
Yaklaşık 100 gr. #748 Yeşil
Yaklaşık 100 gr. #712 Beyaz
5 numara 1 çift örgü şişi
2 adet düğme
Kullanılan Örgüler :
Çift lastik – Düz örgü – Ters örgü Ölçü : 26 ilmek – 28 sıra 10 cm2 eşittir.

UYGULAMA

Arka : 5 numara örgü şişine mavi iplikle 89 ilmek atarak, 12 sıra çift lastik örün. 13. sıradan itibaren verilen motif şemasını kenar ilmeklerinden başlayarak sarı iplikle 1 -17 ilmeklerini uygulayın. Sonra sırası ile sadece motif şemasını 1-17 ilmeklerini turuncu, yeşil, beyaz ve mavi iplikle uygulayın. Sıra sonunda 2 kenar ilmeğini başta olduğu gibi örün. Aynı renk düzeni üzerinden motif şemasını takip ederek örgüye devam edin. Örgü boyu lastikten itibaren 34 cm. – 94 sıra uzunluğa ulaştığı zaman, arka yaka kesimi için örgü ortasından 17 ilmeği bir kerede kesin. Sağ tarafı beklemeye alın. Sol taraf arka yaka için sonraki her 2. sırada 2 kere 4 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu lastikten itibaren 36 cm. -100 sıra olduğu zaman kalan 28 ilmeği omuz için bir kerede kesin. Sağ omuz için beklemede olan ilmekleri 5 numara örgü şişine geçirin. Yaka için ortadan kenara doğru 8 ilmek keserek 1 sıra olduğu gibi örün. Sonraki sıralarda kalan 28 ilmek üzerinden yeşil iplikle omuz bantı için 8 sıra çift lastik örerek bütün ilmekleri bir kerede kesin.
erkek çocuk kazak modelleri
Renkli örgü Kazak

Ön : Renk sıralamasını ters uygulayarak, ön yaka kesimine kadar, arkada uygulanan işlemleri aynen tekrarlayın. Örgü boyu lastikten itibaren 31 cm. – 84 sıra uzunluğa ulaştığı zaman ön yaka kesimi için örgü ortasından 17 ilmeği bir kerede kesin. Sağ tarafı beklemeye alın. Sol taraf ön yaka için sonraki her 2. sırada 1 kere 3, 1 kere 2 ve 3 kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu lastikten itibaren 36 cm. -100 sıra olduğu zaman kalan 28 ilmeği omuz için bir kerede kesin. Sağ omuz için beklemede olan ilmeklen 5 numara örgü şişine geçirin. Ön yaka için ortadan kenara doğru bir kere 3 ilmek kesin. Sonraki her 2. sırada 1 kere 2 ve 3 kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu lastikten itibaren 35 cm – 96 sıra olduğu zaman şişte kalan 28 ilmek üzerinden omuz bantı için, yeşil iplikle 8 sıra çift lastik örerek bütün ilmekleri bir kerede kesin. Bu arada çift lastik örgünün 5. sırasında omuz ban-tının ortasına 1 adet düğme iliği açın.

Kol : İkisi de aynı şekilde örülecek.
5 numara örgü şişine mavi iplikle 46 ilmek atarak 4 sıra düz örgü örün. 5. sıradan itibaren yeşil iplikle 4 sıra çift lastik örün. Sonra sırası ile, 2 sıra mavi, 2 sıra beyaz, 4 sıra turuncu, 2 sıra sarı ve 2 sıra beyaz renkli iplikle çift lastik örün. Aynı örgü düzeninde, renk sıra ve sayılarını tekrar ederek örgüye devam edin. Bu arada kol şeklini verebilmek için baştan itibaren iki kenardan her 6. sırada 11 kere 1 ilmek arttırarak örgüye devam edin. Örgü boyu baştan itibaren 25 cm. – 70 sıra uzunluğa ulaştığı zaman bütün ilmekleri bir kerede kesin.

motifli örgü kazak modeli

Renkli örgü Kazak

Bitirme : Örgü parçalarını ölçüleriyle sabitleyip, nemli bezle örterek kurumaya bırakın. Sol omuzu birleştirin. Yaka bantı için, arka sağ omuz bantı ucundan başlayarak, yaka kenarından, 38 ilmek ve ön yaka kenarından sağ omuz bantı ucuna kadar 42 ilmek alarak 5 numara örgü şişine geçirin. Toplam 80 ilmek üzerinden 8 sıra çift lastik örerek bütün ilmekleri bir kerede kesin. Bu arada çift lastik örgünün 5. sırasında sağ ön yaka ucuna 1 adet düğme iliği açın. Sağ omuzda, ön bant üste gelecek şekilde, kol kenarından bantları üst üste tutturun. Kolları yerlerine takın. Kol alt ve yan dikişleri birleştirin. Düğmeleri yerlerine dikin.

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.