Dantel Çeyizlik Bohça Modeli Yapılışı

Sevgili hanımlar çeyizlerin en gerekli eşyalarından olan dantel bohça modellerine, bizlerde katkıda bulunmak amacıyla çok güzel ve ağır bir dantel bohça örneği yayınlıyoruz. Yapılışı zor bir model olan bu dantel çeyizlik bohça modelimiz güzelliğiyle yapılışının zahmetine katlandırır gibi görünüyor.

Malzemeler:

100 gram pamuklu dantel ipliği

21 numara dantel tığı

Yapılışı:

İlk olarak 100 adet zincir çekiyoruz.Daha sonra çekilen zincirin üzerine drabzınlar yaparak 50 adet kutucuk yapıyoruz.Daha sonra yapılan kutucukların üzerine dolgu yaparak gül ve zambak ve papatya yaparak bohça kenarımızı örüyoruz.Daha sonra saten kumaşa geçirdiken sonra kullanım aşamasına getiriyoruz..

 

Sosyal Paylaşım

28 Comments on Dantel Çeyizlik Bohça Modeli Yapılışı

 1. Derya hanım maalesef bu bohça modelinin ayrıntılı resmi veya yapımı yok elimde. Nette bulduğum bir modeldi bu. Sizin gibi çok soran oldu, epeyce araştırdım ama detaylı bilgi, resim bulamadım.

 2. ya bohca muhtesem nişanlıyım ceyizime yapmak istiyorum fakat ayrıntılı değil:( daha ayrıntılı warsa bana mail atarsanız cok sewinirim

 3. bitmedi mi bohça:) bende istiyorum modelini. Lütfen ayrıntılı şekilde resimlerini çeker misiniz:)

 4. Helal olsun size Zeliha hanım, bir senedir bu modeli kimse çıkaramamıştı. Siz kısa zamanda başarmışsınız bu işi, Azmin elinden bişi kurtulmuyor. Yapılışını paylaşmanız beni ve diğer yapamayan hanımları çok sevindirir. teşekkürler.

 5. Nejla hanım ben bu modeli çıkattım şuanda sonuncu gülünü yapıyorum.bitirince tam net olarak yapılışını paylaşacağım

 6. Zeliha hanım bu modelin daha büyük bir resmini maalesef bulamadım. Sizin gibi bu dantelin örneğini çıkartmak isteyen çok kişi var, yorumlarda gördüğünüz gibi ama ne yazikki elimden bişi gelmiyor.

 7. modeli bende çok beğendim ama net olmadığı için modelini çıkartamıyorum lütfen biraz daha açıklayıcı bir resim koyarsanız çok sevinirim en kısa zamanda cevaplamanız dileğiyle

 8. bu model elimde olsa bu kadar yorum sonrasında, ilmek ilmek incelerek yapımını öğrenir ve yazardım. resmini de her yönünden çekerdim. ama maalesef bu bohça modelini nette buldum. farklı resimleri de yoktu. tek bir resim vardı. bu kadar talep göreceğini bilseydim, modeli yayınlamadan önce iyice araştırır resim veya açıklama bulmaya çalışırdım.

 9. lütfen her bölgenin resmini büyüterek çekip internete koyunuz model harika fakat çıkartamıyoruz.

 10. b,r dantel kitabına model olarak verirseniz onlar model olarak çıkarırlar gerçekten çok güzel bir model lütfen daha büyük ve ayrıntılı olsun çok sevinirim

 11. maalesef bu örneğin açıklamasını bulamadım. ama yapılışını bilen ziyaretçilerimiz varsa yorum bölümümüzden yazarlarsa bilmeyenlerde faydalanır.

 12. acaba bu örneğin açıklamasını bulabildinizmi..yada elinizde geçtimi ..lütfen örneği bilen varsa buraya bilgi ve açıklamalı tarifi versin

 13. sevgili Asude bohça modelinin yapılışı hakkında yardımcı olamıyacağım ama resmi büyüttüm. bohça modelinin resmine tıkladığında büyüyecektir. umarım daha net görür ve örneği çıkartabilirsin.

 14. Merhaba ben bohçanızı çok beğendim daha ayrıntılı olursa çok sevinirim ( bekleyeceğim teşekkürler.)

 15. hanımlar bohça modeli gerçekten çok güzel ama kendim yapmadığım için ayrıntılı anlatımını veremiyorum ne yazikki. büyük boyutlu resmi olmadığı için bu boyutta koydum üzgünüm.

 16. Merhaba,
  bende cok begendim ama diger yorum yapan
  arkadaslara katiliyorum…
  Lütfen daha ayrintili bir resim yollarmisiniz nerden baslandigi belli olmuyor 🙁

 17. Bohça modeline hayran kaldım ancak örneği daha belirgin olursa çok sevinirim yapmak için bekliyecem.

 18. modeli çok beyendim başlama yeri ve kutucuklar da belirgin olursa sevinirim teşekürler not bohça modeli

 19. bohça modelini beğendim daha ayrıntılı olursa veya çizilmiş hali olursa daha memnun kalırım teşekkürler..

YORUM FORMU

Your email address will not be published.