Değişik Bir Kız Çocuk Yelek Modeli Ve Yapımı

Kız çocukları için çok hoş değişik bir örgü yelek modeli ile karşınızdayız. Yelek örneğimiz güzel olduğu kadar da kalın bir yelek, Kışın soğuklarında kız çocuklarını sıcak tutacak bu değişik örgü çocuk yelek örneği ve anlatımı sizlerle.

Malzeme: burcum bebe batik,
Renk no: 2567  – 4  yumak,
Şiş no:   5
Tığ no:  –
Örgü şekli:  düz örgü,  ters örgü, püskül örgü modeli


Püskül Örgü Modelli Kız Çocuk Yelek Örneği

YAPILIŞI
PÜSKÜL ÖRGÜ NASIL YAPILIR; Bir ilmek yaptıktan sonra sağ şişten çıkar sol şişte eski ilmek asılı kalsın. şişten çıkan yeni ilmeği istediğin uzunluğu getir 1 veya 2 cm . sol parmakla bu püskülü sabit tut. üstünden iplik geçirerek kilit eski şişte asılı kalan ilmeğin içinden yeni bir ilmek daha yap bu şekilde tüm ilmekler örülür. diğer yüz tamamı haraşo örülür.

ÖN: 44 ilmekle 1 ilmek düz 1 ilmek ters lastik başlanır. 6 cm sonra püskül örgüyle devam eder. örgü boyu 28 cm olunca tek kenardan önce 3 sonra 2 ve sonra 1 ilmek kesilir. örgü boyu 34 cm olunca yaka için diğer kenardan 8 ilmek birden kesilir. sonraki sıralarda 4, 2 ve 1 er ilmek kesilir. örgü boyu 43 cm olunca ilmekler kapatılır.

ARKA: 80 ilmekle 1 ilmek düz 1 ilmek ters lastik başlanır. 6 cm sonra püskül örgüyle devam eder. örgü boyu 28 cm olunca kol evi için iki yandan önce 3 er sonra 2 şer ve sonra 1 er ilmek kesilir. tüm örgü boyu 43 cm olunca ilmekler kapatılır. her iki ön düğme kenarına ilmek takıp 1 ilmek düz 1 ilmek ters lastik örülür. kenarlardan birine düğme iliği açılır. omuzlardan dikilir. yakaya ilmek takıp 1 ilmek düz 1 ilmek ters lastik örülür. kollara da ilmek takıp lastik örüldükten sonra yanlardan dikilir.

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.