Düğmelerle Broş Yapımı

Bayan aksesuarın en zarif parçalarından biri de broşlardır.  Günlük kullanım için düğmelerden yapılmış bronşlar hem  renkli hem çok kullanışlı.  Kıyafetler için süs , şallar için bir tutturma aracı olan  özellikle    düğme ve benzeri  materyallerden oluşan renkli broşlar   genç kızların  çantalarını da  süslüyor.

Tercih edilen büyüklükte ve renkteki düğmeleri çiçek  şeklinde  yapıştırarak   broşunuzu yapmaya başlayabilirsiniz. Çiçek dışında istediğiniz bir şekli alana kadar  birleştirdiğiniz düğmeleri  keçeli kumaşa yapıştırarak  kullanacağınız iğneyi de en son yapıştırarak broşunuzu tamamlayabilirsiniz.   Broşlar için çengelli iğne kullanabileceğiniz gibi özel broş iğnelerini tuhafiye ve bijuterilerde bulabilirsiniz.  düğmelerden yaptığınız motifleri iğne  eklemeden  kıyafetlerinize ,cantalarınıza  dikerek kalıcı bir aksesuar yapabilirsiniz.

Düğmelerden  broş yaparken  yapıştırma yerine dikme ve ya  tel de kullanabilirsiniz. Tel ile yaptığınız broşlara biraz beceri katarak düğmelerin etrafını tellerle süsleyerek daha  şık ve klasik hale getirebilirsiniz .

Paylaştığımız fotoğraflardan yola çıkarak tarzınıza uygun broşlar  tasarladığınız da  bizlerle de  paylaşırsanız seviniriz. şimdiden kolay gelsin 🙂

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.