El İşi Dekoratif Yastık Modelleri

Ev dekorasyonunda oturma odalarının en şirin en kullanılır eşyası dekoratif yastıklar bayanların becerisiyle birleşip her odanın atmosferine uyum sağlıyor.

Markaların ürettiği dekoratif yastıkları satın almak yerine kendiniz yapmaya ne dersiniz.

Hobi dünyanıza bir ‘ben yaptım’ daha eklemek istemez misiniz?  Dantel ve örgü bilen bayanlar zevklerine göre rengârenk dantel ve örme kılıflar hazırlayıp içlerini çok ucuza alabilecekleri elyaf veya pamukla doldurarak kendi dekoratif yastıklarını yapabilirler.  Dantel dışında kumaş ve keçelerden tasarlanan şekilli yastıklarda farklı olmayı sevenler için bir tercih.

Eskiden saten iç astar dikilerek yapılan dantel kırlentlerin yerini alan dekoratif yastıkları çeyizinize hazırladığınız gibi yine sizler yapıp sandıkta durmak yerine yeni moda olarak kullanabilirsiniz.  Sandıkta duran kullanılmayan dantelleri kumaşlarla farklı tasarlayıp modern bir görünüme ulaştırdıktan sonra  koltuk yerine yatak odanızda yatağınızın  üzerinde dekoratif yastık  olarak yerini alabilir.

Hayvan figürlü şablonlarla kestiğiniz kumaşları ek bir malzemeyle süsleyerek çocuk odalarını şenlendirebilirsiniz. Örneğin bir gülen surat dekoratif yastık modeli için düz renk eski bir penye tişörtü tencere kapağı veya yuvarlak bir plastik kap yardımıyla çizip kestikten sonra siyah düğmelerle gözlerini daha ufak düğmelerle ağzını yaparak sevimli bir yastığa çevirebilirsiniz.

İşte sizlere el işi dekoratif yastık modellerinden birkaç örnek.

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.