El Yapımı Kitap Ayracı Modelleri

Kitap severlerin  kitap okurken sayfaların , satırların arasında kaybolması ne kadar şahaneyse  okunan sayfanın kitap arasında kaybolması  bi o kadar can sıkıcı 🙂   Nerde kalmıştım diyerek  arama cabasına girdiğimizde imdada yetişiyor kitap ayraçları.

kişiye özel  el yapımı kitap ayraç  modelleri  Kitapevlerinin kitaplarla beraber ürettikleri ayraçları aratmayacak  nitelikte.

Dantel  ve örgü ile tasarlanan kitap ayraçlarının yanı sıra özel kağıtlarla keçe ve ataçlarla  tasarlanan  kitap ayraçları  okurken nerde kaldığımızı sıcak ve samimi bir işaretle bizlere gösteriyor.

Değişik bir tasarım olan büyüteçli kitap ayraçları  çok orijinal bir tasarım olup  hem okumada hem kaldığımız yeri bulmada kolaylık sağlarken kendi ayracını kendi yapanlarda değişik nesnelerle yeni tasarımlara ve buluşlara imza atmışlar.

İçinde çubuk ihtiva eden  dondurmalarınızın çubuklarını atıyor musunuz! Aaa çok ayıp  🙂 hemen onları toplayıp uçlarına şekiller üzerine desenler yapıp bir kütüphaneye bağışlayabilirsiniz 🙂

Tırnak çizip ojelerle boyamak gayet iyi bir fikirmiş. Kitap arasında bir parmağın hangi sayfada kaldığını işaret etmesi güzel bence 🙂

Gerçekten orijinal fikirler  var . Netten  derleyip kataloğumuza aldığımız fotoğraflardan da göreceğiniz gibi üretmek gerçekten hem kolay hem  çok zevkli hem özel.

Örgü bilen bayanların dantelden ve hayvan temalı örgülerinden yaptıkları kitap ayraçları   okumayı daha zevkli hale getiriyor. Zira kitapla kaynaşmayı hatta neye yakınlık göstersek onunla kaynaşmayı seviyoruz insan olarak.  Bir maymun  motifli kitap ayracımız olsa kitabı açtığımızda hadi maymuncuk okumaya devam der öyle akıp gideriz okuma deryasına 🙂

Şık bir ayraç eşliğinde nice okuyup anlama dileğiyle birkaç  el yapımı kitap ayraç modellerini sunuyoruz sizlere…

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.