Erkek Çocuklara Tavşan Desenli Örgü Süveter Modeli

Sevgili anneler erkek bebek ve çocuklar için çok şirin bir örgü süveter modelini sizlere sunmak istiyorum. Tavşan desenli çocuk süveter örneğimiz gerçekten çok tatlı.  Çocukların şirinliğine şirinlik katacak güzellikte olan bu örgü süveter modelinin açıklaması sayesinde zorlanmadan örebileceğinizi düşünüyorum.

Malzeme: şekerim sport
Renk no: 55  – 3  yumak,
Şiş no:   3,5
Tığ no:  –
Örgü şekli:  düz örgü,  lastik örgü, ters örgü

Tavşan Kafası Modelli Erkek Çocuk Süveter Örneği

YAPILIŞI
SÜVETER: 40 ilmekle 1 ilmek düz / 1 ilmek ters lastik başlanır. 8 sıra sonra düğmeleme kenarında 10 ilmek  1 / 1 ters lastik başlanır. 8 sıra sonra düğmeleme kenarında 10 ilmek 1 / 1 lastik devam edilerek düz örgü ve tavşan örgüsüne geçilir.

1 inci sıra : 7 ilmek düz 2 ilmek kes 1 ilmek düz 2 ilmek kes geri dön 3 ilmek ters örs geri dön 3 ilmek düz ör geri dön 1 ilmek içinden geri ilmek arttır, 3 ters ör, 1 ilmek içinden yeni ilmek arttır tavşan örgüsü için. 16 ilmek düz 7 ilmek düz 2 ilmek kes 1 ilmek düz 2 ilmek kes geri dön 3 ilmek ters örs geri dön 3 ilmek düz ör geri dön 1 ilmek içinden geri ilmek arttır, 3 ters ör, 1 ilmek içinden yeni ilmek arttır tavşan örgüsü için 7 ilmek düz. burdan sonraki 15 sıra düz devam eder.

15 inci sıra: 17 ilmek düz ör, tavşan örgüsü için; 7 ilmek düz 2 ilmek kes 1 ilmek düz 2 ilmek kes geri dön 3 ilmek ters örs geri dön 3 ilmek düz ör geri dön 1 ilmek içinden geri ilmek arttır, 3 ters ör, 1 ilmek içinden yeni ilmek arttır, 18 ilmek düz olarak yerleştirilir. sonraki 15 inci sırada 1 inci sıra gibi tekrar eder. ve tavşan modeli çıkartılmış olur. iki parça halinde örülen süveter birleştirilerek dikilir.

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.