Erkekler İçin Yeni Örgü Atkı Modelleri / gri-kareli-erkek-atkı-modeli

geri ileri

gri-kareli-erkek-atkı-modeli
ANA KONUYA DÖNMEK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ. Erkekler İçin Yeni Örgü Atkı Modelleri yazisina geri don

28 Comments on gri-kareli-erkek-atkı-modeli

 1. Kendim örgü örebiliyorum neden başkasına sipariş vereyim ki. Siz başka siteyle karıştırdınız galiba.

 2. Bu sitede satış yok. Sipariş verilmesi imkansız. Ben kendim ilgileniyorum siteyle ve kimseye sipariş vermedim de almadım da. Bir yanlışlık vardır.

 3. ben sevda atkı siparişiniz vardı bi tanıdık vasıtasıyla iletişim kurduk ama iletişim kesildi siparis bu siteden verilmişş galiba eczanede calısıyormus ıstanbulda ıkamet ediyor tomarzalı kayınvalidesi atkı bittı bizimle iletişime gecerse mutlu oluruz

 4. atkı siparişi veren bayan kimdi eczanede calışıyormus bi tanıdıgımız vasıtasıyla biliyoruz sizi iletişim kesildi iletişim kurmak icin atkınız bıtmıştı

 5. atkıda kabartmalı gibi duran kısımlar (yani; 7ters-2düz-12ters-2düz-7ters ve 12 ters-2düz-12ters olarak yapılan kısımlar) bir türlü olmuyor nasıl yapılacağını anlatabilir misiniz normal düz örgü değil çünkü.teşekkürler

 6. mrb ben bu modeli yapmaya çalışıyorum ama üstündeki kabartmalar nasıl yapılıyor bilgilendirirseniz sevinirim

 7. Seda k. Hanım oldukça matematiksel olarak zihnime yerleşti 🙂 bu güzel açıklamanız için teşekkürler.

 8. Selam.bende orucem inş. Ama şunu sormak istiyorum. Pirinç yaparken arka kısımda tersler ter düzler düz mi oruluyo. Bi de 7 ters iki düz gibi yerlerde arkada ters olan düz düz olan ters mi oruluyo.

 9. *Öncelikle 5 numaralı şişimiz ile 40 ilmek çekelim.
  *6 sıra pirinç örelim.
  *7. ve 8. sıralarda; 5 pirinç-7 ters-2 düz-12 ters-2 düz-7 ters-5 pirinç sıralamasını örelim.
  *9. 10. 11. ve 12. sıralarda; 5 pirinç-2 düz-5 pirinç-2 düz-5 pirinç-2 düz-5 pirinç-2 düz-5 pirinç-2 düz-5 pirinç sıralamasını örelim.
  *13. ve 14. sıralarda; 5 pirinç- 2 düz-12 ters-2 düz-12 ters-2 düz-5 pirinç sıralamasını örelim.
  *15. 16. 17. ve 18. sıralarda; 5 pirinç-2 düz-5 pirinç-2 düz-5 pirinç-2 düz-5 pirinç-2 düz-5 pirinç-2 düz-5 pirinç sıralamasını örelim.
  *Bundan sonrasında, şekilde de görebileceğimiz gibi desenler birbirini takip etmektedirler.
  *Yani yukarıda vermiş olduğum 18 satırlık deseni aynı sıralamalarla devam ettirmeliyiz. (Bu tekrarı yaparken ilk 6 sıradaki örgü işlemini yapmıyoruz tabi ki, es geçip 7. sıradaki desenden başlayarak devam ediyoruz.) (Yani daha basit anlatacak olursak, ilk 18 sırayı yukarıdaki gibi yapıyoruz. Deseni devam ettirmek için devamında aynı işlemleri uygulamam gerekiyor. Ancak bu tekrarlarda ilk 6 sıradaki pirinci örmeyip sonraki 12 adımı uyguluyorum. Yani direkt olarak 5 pirinç-7 ters-2 düz-12 ters-2 düz-7 ters-5 pirinç şeklinde devam ediyorum.)
  *İstediğimiz boyuta yaklaştığımızda deseni göz zevki açısından yarıda bırakmayınız. Ve tüm setler bittikten sonra iki sıra; 5 pirinç-7 ters-2 düz-12 ters-2 düz-7 ters-5 pirinç sıralamasını örüp devamında son olarak 6 sıra pirinç örelim. (Yani ilk 18 sırayı ve devamında 12 sıralık tekrarları yapıyorum. Tekrarlarımı istediğim uzunluğa kadar “X” kere tekrarlıyorum. 18+12X sıramız olduktan sonra 7.sıra adı altında verdiğim adımı iki kere tekrarlayıp devamında 6 sıra pirinç örüyorum.)
  *Elimden geldiğinç detaylı anlatmaya çalıştım. Umarım daha çok kafa karıştırmamışımdır. 🙂

 10. selam bayanlar atkı modeline bayıldım üç gündür uğraşıyorum üçüncü ip alışım ama model çıkmıyor yapan biri varsa rica ediyorum baştan sona yazabilirmi yapılışını

 11. Yapılışını yazırmısınız bastan sona lütfen yada anlatan bir sayfa varsa adresini

 12. 7.sırada 5 pirinç örgü 7 ters 2 düz 11 ters 2 düz 7 ters 4 piriç öbür sırada terser ters düzler düz piriç aynı şekilde örülüyor9.sıra 2 düz 5 pirinç 2 düz 5 pirinç şeki,lnede devam edecek 13. sırad örnek yer değiştirilerek devam editor resime dikkat ederseniz yapabilirsiniz umarım anlata bilmişimdir.

 13. merhabalar bende bu atkı modelini çok beğendim ve hemen örmeye başladım erkek kardeşime hediye etmeyi düşünüyorum .size elimden geldiği kadar anlatmaya çalışacağım.
  nakonun vizonu şle 5 numara şişle 40 ilmek attım 6 sıra pirinç örgü yapıyorum (pirinç argü 1 ters 1 düz ikivci sırada tersi düz düzü ters örüyoruz
  ördükçe örneği anlatıyorum

 14. yapılışını bilen birileri sitemize uğrarda yazarsa bizde yayınlıyacağız. ben bu erkek atkı modelini kendim örmediğim için maalesef yapılışını yazamıyorum. kusuruma bakmayın.

 15. merhabalar,

  acaba yapanlardan biri nasıl yapıldığını anlatabilir mi? imternette araştırdım, bulamadım bir türlü. modelini çok beğendim.

  teşekkürler…

 16. bu atkı modelini yapılışını bilmiyorum maalesef. Ama fatma kardeşimiz yapmış . tekrar sitemize uğrarsa yapılışını yazarsa bizlere seviniriz. bilmeyenlerde öğrenmiş olurlar.

YORUM FORMU

Your email address will not be published.