Eski Kazaklardan Bolero Ve Boyunluk Yapımı

Atmaya kıyamadığınız eskiyen  veya  çok sevdiğiniz küçülen kazaklarınızı bolero ve boyunluğa çevirebilirsiniz.

Kazaklarınızı ufak bir değişimle yeniden kullanılır hale getirmek isterseniz fotoğraflarda gösterildiği gibi bir kesme işlemi  uygulayıp boleronuzu yapabilirsiniz. Eğer kazağınızın kol ve etek kısmındaki lastikler  çok eskiyip yıpranmışsa  yelek bolero tasarayabilirsiniz.

Kol ve bel bölgesindeki lastik bölümleri keserek kazağınızdan ayırdıktan sonra kazağın ön bölgesini yelek formunda keserek yelek boleronuzu yapmaya başlayabilirsiniz. Kol ve bel kısmını isteğiniz kısalıkta kestikten sonra kesilen yerlere farklı renk bir kumaşla biye yapabilir veya  tercihe göre renkli bir  ip ile etrafını örerek süsleyebilirsiniz.  ön kısmına fermuar geçirmekte tamamen  tarzınıza kalmış.

Eski kazaklarınızdan bolero yaparken  kazağınızın orta kısmından veya  lastiksiz düz bir kazaksa üst bölgeyi isteğiniz boyda kestikten sonra geri kalan parçayla da atkı tarzı boyunluklar da yapabilirsiniz. Badi ve gömleklerinizle kullanabileceğiniz bolero ve boyunlukları örülmüş gül  , düğme, dantel, fermuar ve metal aksesuarlarla süsleyerek şık ve modern hale getirebilirsiniz.

İşte sizlere fikir olması için basit iki örnek…

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.