Farklı Motif Birleştirmeli Battaniye Yapımı Türkçe Videosu
Diğer bebek battaniyelerine göre yapımı daha zahmetli, uğraştırıcı ve bir o kadar da güzel bir bebek battaniyesi modelinin resimli yapılışını yayınlıyorum.

Tam olarak yapımını bulamadım, ama resimlere bakarak, biraz kafa yorarak yapılabilecek bir örnek. Yeni doğan bebeklere hediye olarak götürebilecek, yada farklı amaçlarla daha büyük boyutlarda örüp kullanılacabilecek bu battaniyeyi sanırım beğeneceksiniz.

Tek tek motifler örülüp, dört motifi resimde görüldüğü gibi dikerek birleştiriyorsunuz. Battaniye büyüklüğüne gelene kadar aynı ilemlere devam ediyorsunuz. Üzerine ister inci, ister boncuk, isterseniz düğme dikerek güzelliğine güzellik katıyorsunuz.

Battaniyenin kenarlarını da ip renginize uygun olarak tığla örüyorsunuz,

Diğer bebek battaniye modellerimizi burdan görebilirsiniz.

Bu güzel battaniyenin tamanne kanalının anlatımıyla Türkçe videolu tarifini buldum. Videoyu izleyerek battaniyeyi örebilirsiniz.
Motifli Bebek Battaniye Yapımı Videosu

resimli-zor-battaniye-yapimi

battaniye-motifi battaniye-motifi-birlestirme incili-zor-bebek-battaniyesi

Sosyal Paylaşım

5 Comments on Farklı Motif Birleştirmeli Battaniye Yapımı Türkçe Videosu

  1. Kendim örmediğim için yazamıyorum canım yapılışını, kusuruma bakma.

  2. Aleykümselam Sultan hanım, yardımcı olabilmeyi çok isterdim ama battaniyenin resimlerini nette bulup siteye eklemiştim. kendim örmediğim için ayrıntılı olarak bilgi veremiyorum. nette de detaylı anlatım bulamadım. resimlerden gördüğünüz kadarıyla örmeyi bir deneyin isterseniz. belki kolayca çıkarırsınız örneği. yardımcı olamadığım için kusuruma bakmayın lütfen. sizde Allaha emanet olun.

  3. Selamün aleyküm necla hanım sizin beyaz bebek battaniye modeli çok hoşuma gitti kızım mın bebeği için yapmak istiyorum ayrıntılı olarak bana göndere bilirmisiniz Allaha emanet olun .

YORUM FORMU

Your email address will not be published.