Fimo Hamuruyla Tesbih Boncuğu Yapılışı Resimli

Fimo hamuruyla çeşitli takı toka yapılabildiği gibi, buradaki resimlerde gördüğünüz şekilde tesbih taşı da yapılabiliyor. Sizlerde evinizde boş bulduğunuz vakitlerde hem hobi olarak hemde isterseniz evinize ek gelir getirmek için, fimo hamurundan tesbih taşları yaparak, bu tesbih taşlarıyla çok güzel tesbihler yapıp satarak para kazanabilirsiniz. Tercih size kalmış, ister fimo ile tesbih yapıp satın, isterseniz yakınlarınıza, sevdiklerinize bu güzel tesbihleri yapıp hediye edin.

Burdaki uzun ince solucan görünüşlü fimo hamurları kil tabancası ile yapıldığı için eşit genişlikte olmuşlar siz bunun için makarna makinası,sarımsak rendesi,pasta kreması süsünde kullanılan aparatlardan, yada elinizle ovarak 5 değişik renkteki fimo hamuru kullanın. bir renk diğerlerinden daha falza olsun bu tespih taşında kırmızı ağırlık kazanmış.1,5 santim uzunluğunda yılanlar yaparak bunları resimdeki gibi bir araya getirin.


Elinizle bir fayans,mermer yada masa üzerinde ovarak renkleri birbirine yedirin arada boşluklar kalmasın.isterseniz siyah boncuklarda yaparak tespih yada kolye içinde bir ondan, bir ondan dizerek kullanabilirsiniz.

ister kare,ister uzun oval taşlar elde edebilirsiniz. Tabi öncelikle rulodan bir ince dilim keserek bu şekilleri elinizle ovarak oluşturunuz. bir şiş çubuğu yada kürdanlara geçirerek delikler açınız evdeki kullandığınız fırında 30 dakika 120 derecelik fırında pişirin.Dikkat süreyi aşmayın yanar,kararır ve şekli bozulur.soğuduktan sonra kil verniği yada tırnak cilası oje sürerek parlatınız,kurutunuz

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.