Gül Dalı Modelli Lif Takımı Yapılışı

Sevgili hanımlar bu kez sizlere çok zarif gül dalı modelli lif takımı yapımını paylaşıyorum.

Yuvarlak, uzun ve kare liften oluşan bu güzel takım lifleri çeyiz için örgü günlüğüm kanalının videolu tarifleriyle kolayca örebilirsiniz.

Gül dalı yuvarlak lif yapımı

Modelimize 6 numara tığla yıldız teknigiyle alt taban yaparak başlıyoruz. 6 dilimli bu taban lifimizin fıstıkları 7 olana kadar büyütüyoruz ve 2 sıra da kutu teknigiyle ördükten sonra fıstık üzeri pipirik yaparak kenar oyasini da tamamlıyoruz. Süslemeleri için adet gül, 3 adet gül yaprağı 5 adette tomurcuk gül yapıyoruz ve uygun yerlere dikerek modelimizi bitiriyoruz

Gül Dalı Uzun Lif Tarifi

Modelimize 6 numara tığla yıldız teknigiyle 6 fıstık eninde 6 fıstık boyunda bir parça örerek başlıyoruz.

Biten parçaya çapraz uzunlukta 2 parca daha örüyoruz. 3 sıra da kutu teknigiyle biten parçaların etrafını dolanıyoruz. Kenar oyası olarak fıstık üzeri pipirik yapıyoruz.

Orta kısımların süslemesi için güller yapraklar ve tomurcuklar yapıyoruz. Uygun yerlere dikerek modelimizi bitiriyoruz.

Gül dalı kare lif modeli yapımı

akımımızın kare lifi içinde 6 numara tığ ve 3 renk lif ipi kullanılıyor. 17 fıstık eninde 17 fıstık boyunda yıldız tekniğiyle bir kare parça örerek başlıyoruz. Oluşan bu karenin etrafına 2 sıra kutu teknigiyle sıra örüyoruz. Kenar oyası için fıstık üzerine pipirik yapıyoruz. 3 adet gül 6 adet tomurcuk ve 3 adette gül yaprağı yapıyoruz. Ördugumuz kare tabana bu çiçekleri dikerek modelimizi bitiriyoruz.

Gül Dalı Uzun Lif Modeli Yapımı

Gül dalı kare lif modeli yapımı

Gül dalı yuvarlak lif yapımı

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.