HAKKIMDA

Sevgili ziyaretçilerim, sitemde uzun zamandır sizler için örgü modelleri, dantel ve giyim modelleri paylaşıyorum.

Fakat kendimden hiç bahsetmedim.

Bu gün sizlere site sahibini tanımanız için özet olarak kendimden bahsedeceğim.

Ben 39 yaşında evli biri 17, biri 7 yaşında iki çocuk annesiyim.

İlkokul mezunuyum. Ev hanımı olduğum için yıllar önce bilgisayar öğrenmeye merak saldım.

Fırsat bulduğum her an bilgisayar başına oturup bişiler öğrenmeye çalıştım.

Eve internet bağlattıktan sonra da internete önceleri oyun oynadım. Sonra siteleri gezdim. B u arada da site nasıl yapılıyor diye merak ederken kendimi site yapma çabası içinde buldum. 2008 yılından beri bu işle uğraşıyorum. önceleri sadece merak olan bu iş şimdi bana neredeyse ekmek kapısı oldu diyebilirim. En azından internet faturamı, pazar paramı ve çocukların giderlerinin bir kısmını site işinden çıkartıyorum.  Sitemle uğraşırken bazen dünyadan kopuyorum. hele sizlerden yorum aldım mı daha ayrı bir keyif alıyorum. İlk okul mezunu olmam dolayısıyla imla hatalarımda çok oluyordur yazılarımı yazarken artık kusuruma bakmayın. Elimden bu kadar geliyor. Bu yaştan sonra imla kuralı öğrenmek zor oluyor açıkcası idare edin artık.

Kızım 17 yaşında lise 2. sınıf öğrencisi, çok çalışkan azimli bir çocuk. ileride bilim insanı olmayı hedeflemiş hırsa tüm zamanını ders çalışmaya daha da başarılı olmaya adamış bir çocuk.

Yaramaz Oğlum

Yaramaz Oğlum

Oğlum 7 yaşında bu yıl birinci sınıfa başladı. Aşırı hareketli bir saniye bile yerinde durmayan bir çocuk. Evde peşinde koşturmaktan yorgunluktan bitap düşüyorum. Aşırı hareketliliğine rağmen çok zeki okulda zorlanmadan okumayı söken bir çocuk. Oğlumun hedefi ise tamirci olmak. Ben ne kadar başka bişi olmasını önersem de tamirci olmaktan vazgeçmiyor. inşallah büyüyünce kendine güzel bir meslek seçer.

Çocuklarım ve ben kafasına koyduğunun peşinden giden hırslı azimli kişileriz. Eşim ise bizden tamamen farklı, Sadece işine gidip boş vakitlerinde de bilgisayarda oyun oynayan veya uyuyan birisi. Biz bu haliylede onu çok seviyoruz.

Bu uzun yazımı okuyan ziyaretçilerime teşekkür eder saygılarımı sunarım. NEJLA GÜNEŞ.

 

19 Comments on HAKKIMDA

 1. Zübeyde hanım biz yapmıyoruz, yapmak isteyenler için model paylaşımı yapıyoruz.

 2. Selma hanım mavi renkte bir çok hırka var site de. Hangisi olduğunu anlamam için linkini atmanız lazım, yada hırkanın oldugu sayfaya yorum yazın. Yapılışı varsa link atabilirim o zaman size.

 3. NEJLA HANIM MAVİ RENKTE HIRKANIN ÖRNEĞININ ADINI RİCA ETSEM YADA YAPILIŞINI ÇOK BEYENDİM KENDİME TUNİK YAPICAM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜREDİYORUM ALLAH A EMANET OLUN

 4. Merhabalar Serpil hanım,
  Fikirleriniz ve yardım amaçlı bu tarz girişimleriniz için sizi tebrik ederim. İnşallah muvaffak olursunuz.
  Örgü ören kişilere burdan değilde face sayfam üzerinden ulaşabilirsiniz. Mailinizi aldım ama bazen yoğunluktan mail atmayı unutuyorum. O yüzden size maille çabuk dönüş yapamassam face sayfam üzerinden bana ulaşabilirsiniz. Face üzerinden detaylı görüşebiliriz.

 5. Merhaba Nejla hn.

  Ben 47 yaşında 2 çocuk annesiyim. Emekli oldum artık sadece çevreme faydalı olmaya çalışıyorum ve çalışırken yapamadığım aklımda olan işleri hayata geçirmeye çalışıyorum.
  Örgü , el emeği ürünleri yapıp, yaptırıp yurtiçi ve yurtdışı alıcılara sunarak elde edilenlerle çocuklara , yaşlılara, kadınlara ve gençlere fayda sağlayıcı , ihtiyaçlarına harcamak. Örgü dışında başka projelerimde var.Size mail adresimi gönderiyorum lütfen buradan yazışalım, iyi örgü ören kişilere ulaşmak istiyorum. Sitem henüz yok ama olmasını istiyorum.

 6. Merhaba Meray hanım, battaniyeleri ben örmedim. nette bulup yayınlıyorum. yapımı konusunda bilgim yok ne yazık ki. ayıcıklı olan bir kaç battaniye modeli olması lazım. sizin hangisinden bahsettiğinizi anlayamadım. begendiğiniz battaniye resmi altından yorum yazarsanız yapımı bulmaya çalışırım. tabi bulabilirsem.

 7. merhaba ayıcıklı baddaniyenizi çok beğendim ama anlatımı mevcut değil anlatımlı olarak baddaniyeyi tarif ederseniz çok sevinirim desteğiniz için şimdiden tşk

 8. Zeynep hanım battaniyeyi ben örmedim yapımı konusunda fikrim yok. ama tek parça örmek zor ve yorucu olacaktır bence. parça parça olarak rüp birleştirseniz daha kolay olur. ipinden dolayı birleştirme yerleri belli bile olmayacaktır.

 9. bende sakallı ipten yatak örtüsü yapmak istiyorum güzel olacagını düşünüyorum ama tek parça olarak yapabilirmiyim bilmiyorum tek parça nasıl yaparım yardımcı olabilirmisiz???

 10. oya yapmak falan işim olmaz ama saz şekilleriniz güzel ondan yararlandım size teşekkür ederim nejla hanım

 11. Nurcan hanım hangi konuda bana ulaşmak istiyorsunuz? Bana sitem üzerinden ve mail adresim: nejla-gu@hotmail.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Tel numarası veremiyorum çok gerekli bir durum olmadıkça.

 12. Çok teşekkür ederim Ahmet bey, evet hayat okulu kadar insanı yetiştiren bir okul daha yok. Hayatta acıdan da, sıkıntıdan da, sevinçten de bir ders çıkartıp hayatımızı ona göre düzenleme şansımız oluyor.Sizler gibi değerli ziyaretçilerimiz güzel yorumları da beni motive ediyor, hayata daha sıkı sarılıp daha azimle çalışmamı sağlıyor.

 13. Hayranlıkla okudum.bu okuduğunuz okula hayat deniliyor ve sizin öğrendiklerinizi okuld öğretmiyorlar. İnsanın kendi kendini yetiştirmesidir ,tebrik ederim…B
  aşarılarınızın devamını dilerim…

 14. Teşekkür ederim Emine hanım. Azim olmadan hiç bir şey olmuyor. Azimle, kararlılıkla ve umutla yapılan her iş karşılığını buluyor. Ben de sizler gibi gönül dostlarıyla tanışmaktan mutlu oluyorum. Her zaman siteme ziyaretlerinizi ve güzel yorumlarınızı beklerim.

YORUM FORMU

Your email address will not be published.