Haraşo Örgüsü Desenli Bayan Süveter Örülüşü

Sevgili hanımlar sizlere bahar aylarında giyebileceğiniz, el örgüsü iki renkli desenli güzel bir haroşo örgüsü süveter örneği ve yapılışını yayınlıyorum. Bu güzel örgü süveter modelini öreceklere kolay gelsin.

ARKA : Siyah iple 86 ilmekle örgüye başlanır ve 7 sıra haroşa örülür. Daha sonra 40 cm olana kadar düz örgü yapılır. Kol için 3-2-1 kesimle beraber kol evi sagdan ve soldan 5 er ilmek haroşa olarak örülür. 19 cm olunca örgü bitirilir.
ÖN : Siyah iple 88 ilmekle örgüye başlanır ve 7 sıra haroşa örülür. Daha sonra 2 renk ip beraber örülür. Kenarından siyah iple 2 ilmek ör beyazla 2 ilmek ör sonra siyahla 16 ilmek ör beyazla 2 ilmek siyahla 16 ilmek beyazla 2 ilmek olarak ilmekler bitinceye kadar devam edilir.
2nci sırada 2şer beyaz ilmeklerin sagından ve solundan 2 şer beyaz ilmek daha örülüp 4 ilmeğe ulaşılır.
3ncü sırada 4 ilmek beyazın yanından 2şer ilmek daha coğaltılıp 6 ilmeğe ulaşılır.
4ncü sırada 6 beyaz ilmeğin 2şer tanesi saga 2 şer tanesi sola 2şer siyah ilmek kaydırılarak 6 sıra bu şekilde devam ettirilir. Diğer 7 sırada her ilmek yerinde örülür.Bu şekilde 40 cm örülerek 3-2-1 kol kesimi yapılıp 15 cm kol evi örüldükten sonra ön yaka için yuvarlak (iki örnek tamamen kesilip yuvarlak yaka yapılmış olur) kesim yapılır 4cm böyle örüldükten sonra örgü bitirilir.
Arka ve ön parçalar yanlardan dikilir ve yaka oyuntusu yapılan yerden ilmek cıkartılıp 7 sıra haroşa örülerek bitirilir.

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.