Haroşalı Yıldızlar Lastikli Sıralı Yapraklar Gelin Yeleği Modeli Yapılışı
Sevgili hanımlar gelin yeleği sıralı yapraklar örneği yapılışını paylaşıyorum bu kez. Yeleğin lastik kısmı çok değişik ve çok hoş olmuş. Yeleğin örneğini bu videodan izleyip öğrenebilirsiniz.

Ayrıca lastiğin yapılışını da öğrenmek isterseniz alttaki videodan da lastiğin detaylı yapılışını izleyip ikisini birden yeleğinize kurabilirsiniz.

Model 10 ilmek ve katlarından oluşmaktadır. Alize angora gold ve orta kalınlıkta iplerle çalışarak çeşitli kalınlıkta iplerle nasıl durduğunu görmenizi istedim. Başlangıç için önce iki ilmeği düz kesip 5 tane ters örün ve iki ilmeği tersten girerek düz kesin. Sonra ilmeğin içine girip bir tane düz örüp ipi şişe dolayın ve tekrar aynı ilmeği örün. Bu şekilde bir ilmeğin içinden 7 ilmek çıkartın. Yanındaki iki ilmeği birlikte düz kesip 5 ilmek ters örün ve sonraki iki ilmeği çevirerek kesip sonraki ilmekten yeni 7 ilmek çıkartın. Arka taraftan yeni çıkartılan 7 ilmeği ters örüp aradaki 5 ilmeği de düz örün. Tekrar ön yüze geçince ilk iki ilmeği kesip arada kalan 3 ilmeği ters örün ve sonraki iki ilmeği çevirerek kesin. 7 ilmeği düz örüp iki ilmeği düz örer gibi kesin. Sonraki sırada ise iki ilmeği kesip bir ters örün ve iki ilmeği çevirerek kesin ve 7 ilmeği düz örün. Model bu şekilde bitirilecek. Sonra arada kalan bir tane ters ilmeğe yaprak modelini uygulayıp kaydırma yapılacak.

farkli-lastikli-sirali-yapraklar-gelin-yelegi-modeli-yapilisi farkli-lastikli-sirali-yapraklar-gelin-yelegi-modeli-yapilisi-1

Haroşalı Yıldızlar Lastikli Sıralı Yapraklar Gelin Yeleği Modeli Yapılışı

Haroşalı Yıldızlar Lastik Modeli Yapımı

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.