İki Renkli Uzun İlmekler Örgü Modeli Yapımı

Sevgili hanımlar bebek örgüleri, atkı, bere, battaniye, hırka gibi bir çok örgüye kurulabilecek iki renkli uzun ilmekler örgü modeli yapımını yayınlıyorum.

Örnek gayet basit ve çok hoş görünüyor. Kullanım alanı geniş örneklerden. Şerife hanım yapılışını hem yazı hem de detaylı şekilde videolu olarak tarif etmiş.

Modeli beyaz renkle başlıyorum ve arka yüzden bütün ilmekleri ters olarak ördüm. Ön yüze geçince kenar ilmeğini alıp bir ilmeği örmeden atlayın ve yanındaki ilmeği düz örün.

Sonra arka yüzden renkli ipe geçiyoruz.Kenar ilmeği örüp bir önceki sırada atladığımız ilmeği tekrar örmeden atlıyoruz. Yanındaki ilmeği ters olarak örüyoruz. Bu modelde ön yüzde ilmekleri örmeden atlarken ipi daima arka yüzde olurken arka yüzde örmeden ilmekleri atlarken de ip daima ön yüzde olmalıdır. Ön yüze geçince aynı şekilde ilmekleri tekrar örmeden atlarken diğer ilmekleri düz örüyoruz. Arka yüzde bütün ilmekler ters olarak beyaz renkle örülecek. Bundan sonrası aynı şekilde devam ederken sadece örmeden atlanan ilmekler yer değişecek.

iki-renkli-uzun-ilmekler-orgu-modeli-yapimi

İki Renkli Uzun İlmekler Örgü Modeli Yapımı

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.