İşlemeli Örgü Çocuk Atkı Bere Örneği

Sevgili hanımlar kışa hazırlık olarak çocuklarınıza atkı bere takımı örmeyi düşünüyorsanız, sizler için üzerine çeşitli süslemeler yapılmış çok hoş örgü atkı bere takımı örneği ve anlatımını yayınlıyorum. Şimdiden örün ki kışa elinizde çocuğunuz için örgü atkı bere takımı hazır olsun.

Malzeme: burcum bebe batik, lanagold
Renk no: 2681  – 2  yumak, 94 – 1 yumak, 118 – 1 yumak
Şiş no:   5
Tığ no:  –
Örgü şekli:  düz örgü,  ters örgü, haraşo örgü, lastik örgü

Üzeri İşlemeli Renkli Örgü Atkı ve Bere Takımı

YAPILIŞI
ÜZERİ İŞLEMELİ ATKI BERE TAKIMI İÇİN; Şapka: 30 ilmek haraşo başlanır. 2 inci sırada ilmekten geri örülür. 4 üncü sırada 26 ıncı, 6 ıncı sırada 24 üncü, 8 inci sırada 22 nci, 10 uncu sırada 20 nci, 12 nci sırada 18 inci, 14 üncü sırada 16 ncı, ilmekten geri dönerek tamamlanır. burdan sonra sırayla her bırakılan ilmek ters işlem yaparak ilave ederek 30 ilmeğe tamamlanır. şapkanın uzun kenarına ilmek takıp 10 sıra 1 ilmek düz 1 ilmek ters lastik örülür. ve kenardan dikilir.

ATKI: 15 cm e göre ilmek başlanır. 1 ilmek düz 1 ilmek ters lastik ile istenen uzunlukta örülür. tığ ile hazırlanan motifler ve çeşitli nakışlarla süsleyebilirsiniz.

RENKLİ ATKI BERE TAKIMI İÇİN: Şapka; 75 ilmekle haraşo başlanır. 7 haraşo sırasından sonra düz örgüye geçilir. her 5 sırada bir 3 kere 10 uncu ilmeklerde 1 er arttırma yapılır. 3 arttırımdan sonraki 5 inci sırada her 10 ilmekte bir 2 ilmek beraber alarak eksiltme yapılır. 3 kere. örgü boyu 22 cm olunca ilmekler kesilir.

ATKI: 26 ilmekle haraşo başlanır ve istenen uzunlukta örülerek dilerseniz püskül ile uçlarını süsleyebilirsiniz.

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.