Kapı Süsleri Ve Fikir Önerileri





Ev aksesuarında neşeli ve renkli olmayı sevenler kapılarını süslemeyi  ihmal etmiyorlardır muhakkak. Kapı süsleri dışardan içeriye kadar farklı bir samimi hava katıyor evlere.  Dış kapıda olan kapı süsleri gelen misafire hoş karşılama sergiliyor. Özellikle çocuk odalarının kapısını süsleyen  dekoratif objeler  eğer  çocuğa  bir birey olarak tercih seçeneği verilmişse ve ya  kendi yaptıkları ürünlerden ise çocukların tarzını yansıtmasında  büyük rol oynuyor.

Bir çok markaya sahip kapı süslerini dekrasyon mağazalarında  süs eşyası satan   yerlerde bulabileceğiniz gibi kendi kapı süslerinizi gerek eski eşyalardan gerekse alabileceğiniz  hazır malzemelerden  oluşturarak yapabilirsiniz.





Kumaşlardan çok basit teknikle yapacağınız gülleri  iskelet olarak ayarladığınız herhangi bir tahta, plastik,  strafor gibi nesneye yapıştırarak kendi kapı süsünüzü tasarlayabilirsiniz.  Vadesini tamamlamış artık değiştirmek isteğiniz yapay çiçeklerinizi çelenk formuna sokup  kapı süsü yapımında kullanarak  eskiden yeni bir obje elde edebilirsiniz. Eğer duygusal bir klasikten yana değilseniz bir tarzınız varsa sevdiğiniz yüzleri  veya sözleri kullanılmayan CD’lere  yapıştırıp ve o CD’leri  yuvarlak ayna formuna getirirseniz  parlayan yıldızlarınızdan kapı objeleriniz olabilir.  karton kutuları arzu ettiğiniz şekillerde keserek sprey boyayla boyadıktan sonra belli aralıklarla  simli iplere dizip sallanan kapı süsleri elde edebilir azu ederseniz aralarına yerleştireceğiniz metal nesnelerle boncuk ve ya düğmelerle harekete eşlik eden sesli bir objeyi kapınıza kondurabilirsiniz.  Galerimize aldığımız resimlerden yola çıkarak yünlerden ve keçelerden tasarlayabilir siniz kapı süslerinizi.  Çocuğunuzun kırılan oyuncaklarını atmak yerine parçaları yine bir iskelet üzerinde bir araya gelişi güzel getirerek tamamen çocuğunuza samimi olan bir objeyle odasını açabilirsiniz.  Bu fikirlerin ardından sizleri  hayal gücünüzle ,  elinizde olan malzeme seçenekleriyle ve  süs bekleyen kapılarınızla   baş başa bırakıyoruz 🙂

Organik Bitkilerle Yapılmış Kapı Süsleri

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.