Kardan Adamlı Bebek Patik Bere Ve Atkı Nasıl Örülür

Bebekleri karla, kardam adamla  erken tanıştırmak adına, minnak bebekleriniz için kardan adam desenli, tığ işi bebek bere, atkı ve patik modeli yayınlıyoruz. Bebek atkı bere nasıl örülür? diye hiç sormayın, bu yazıyı okuyorsanız eminim örgü ile alakanız vardır ve elinize tığ veya şiş alıp bir şeyler örmüşsünüzdür.

Örgü bilmeyenler  de bir zahmet bir tığla en azından bir elbezi örerek örgüye başlasınlar.

Kardam adam figürlü atkı, bere patik nasıl yapılır?

Elinize tığ ve renkli ipleri alıp, tığ ile zincir çektikten sonra ikili trabzanla örmeye devam ediyoruz. Atkımızı bu şekilde örüp bitirdikten sonra, ayrı parça olarak iki tane yuvarlak örüyoruz kardan adamın gövdesi için. kollarını da yine trabzanla örüp bitiriyoruz.

Kardan adamın kafasını yine yuvarlak ama daha küçük olarak örüyoruz. Üstüne ayrı olarak göz, burun, sakal ve bere örüp birleştiriyoruz. Ponponlarla süsleyerek atkımızı bitiriyoruz.  Bere ve bebek patiğini de yine benzer şekilde örüp tamamlıyoruz.

kardan-adamli-atki-bere-patik-modeli

 

Sosyal Paylaşım

5 Comments on Kardan Adamlı Bebek Patik Bere Ve Atkı Nasıl Örülür

  1. Emine hanım bu atkı bereyi ben örmedim. resme bakarak yapımını anlatmaya çalıştım sadece.

  2. nejla hanım çok teşekkür ederim. denemeye çalışcam umarım güzel bi sonuç alırım çok hoşuma gitti gerçekten yapanın ellerine sağlık

  3. Sevda hanım, bu patik, atkı bereyi ben örmedim. resmini bulup, resme bakarak elimden geldiğince yapılışını anlatmaya çalıştım. Kaç zincirle başlanır bilmiyorum ama şöyle yapabilirsiniz. Normal de patik örüyorsanız ördüğünüz boyutta olması için aynı sayıda zincir çekip başlayın bence. Deneyin en azından. büyük olursa ileride giyer kızınız. küçük olursa söküp yeniden örerseniz. sonuçta patik çabuk örülüyor.

  4. ellerinize sağlık çok güzel olmuş. bende kızıma yapmak istiyorum ama bu patik kaç yaş çocuklar için ve kaç zincirle başladınız sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim. iyi günler

YORUM FORMU

Your email address will not be published.