Keçeden Yapılan Oyuncaklar Ve Keçe İşi Balık Yapımı

Keçeden yapılan herşey ilgimi çekmiştir, Rengarenk keçeler ile yapılan her türlü süs, oyuncak gibi şeyler 3 boyutlu görünümü ile çocukların ilgisini çeker.

Bugün çocuklar için çok sevecekleri keçeden balık yapımını resimli olarak yayınlıyorum. Aslında çocuklar için şirin bir oyuncak olan keçe balığımız, kullanışlı bir su torbası kılıfı oluyor aynı zamanda.

Çocuklar hastalandıkları zaman sıcak su torbası koydurmak istemezler çoğunlukla. Hem onları şirin balıklı su torbası ile ısıtıp hem de oynayabilecekleri keçe işi balık yapımına geçelim.

Keçe İşi Balık Yapımı

kece-oyuncak-yapimi

Malzemeler

1.çeşitli renklerde keçe kumaşlar
2.makas
3.su torbası
4. yapıştırıcı
5. iğne ,iplik
6. biraz elyaf

Yapılışı

1. aşama: keçe kumaşlar kullanılarak balığımızın kalıbı ve süslemeleri kesildi.
keceden-balik
kece-isi
2. aşama: süsleme malzemeleri etkili bir yapıştırıcıyla balığın üzerine yapştırıldı. İlk önce prit kullanıldı ama prit güzel yapışkanlık sağlamayınca kumaş yapıştırıcısı kullanıldı.

kece-su-torbasi-yapimi
kece-balik-yapimi
3. aşama: su torbası balığın kalıbına sığacak şekilde ayarlandı ve balığın iç kısmına yapıştırıldı.

su-torbasi kece-balik-oyuncak keceden-yapilan-oyuncak
4. aşama: Boş kalan kısımlar elyafla desteklenerek, su torbasının dolu olduğunda şişeceğini unutmadan (şişeceğini düşünerek hafif bombeli bırakılarak) battaniye dikişiyle balığın kenarları dikildi.
Kuyrukta su doldurulması için çok az bir dikişsiz yer bırakıldı.

Keçeden yapılan oyuncaklar

Keçe ile birbirinden şirin oyuncaklar yapıp çocuklarımızın keyifli vakit geçirmelerini sağlayabiliriz. Keçeye eli yatkın hanımlar resimlere bakarak bu şirin keçe işi tavşan, matruşka bebekleri, balık, cüce, kedi,kaplumbağa, keçe bebek, baykuş, penguen, sünger bob, keçeden uzaylı, tilki, ördek, fil gibi çeşitli keçe işi oyuncakları yapıp çocuklarına sevimli ve yumuşak oyuncaklar hediye edebilirler.

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.