Kelebek Burgulu Yelek Modeli Detaylı Tarifi

Sevgili hanımlar gelin yeleği veya kendinize örebileceğiniz kelebek burgulu yelek modeli yapımını paylaşıyorum bu kez.

Bağlamalı lastik örneğiyle lastiği örülen yeleğin örneği çok değişi ve şık olmuş. Örüp detaylı tarifini yapan Şerife hanıma teşekkürler.

Model 10 ilmekle yapılıyor. Kenar ilmeği eklerseniz 8 ilmek daha ilave etmelisiniz. Angora iple ördüğüm bayan yeleği için lastik kısımlarında bağlamalı lastik modelini kullandım. Bu lastik yeleklere çok yakıştığı için tercih ediyorum.

İlk olarak örgünün kenarlarında 6 tane ters ilmek kullandım. Sonra 6 ilmek düz 4 ilmek ters şeklinde devam edilecek. Örgü arka taraftan aynen olduğu gibi örülecek. Tekrar ön yüze geçince ilmekleri aynen örüp arka taraftan örerek 4 sırayı tamamlayın.

Beşinci sıraya geçince modeli uyguluyoruz. Ters ilmekleri aynen örüp düz ilmekleri burgu yapıyoruz. İlk iki ilmeği örmeden diğer şişe alıp ortadaki iki ilmeği ön taraftan başka bir şişe takıyoruz. İlk olarak son iki ilmeği düz örerek başlıyoruz. Sonra örmeden atladığımız iki ilmeği ön taraftan örgünün arkasına alıyoruz. Ördüğümüz son iki ilmeği de örgünün ön tarafına alıyoruz. Sonra başka şişe aldığımız iki ilmeği sol şişe geri alıp bu 4 ilmeği düz örüyoruz.


Kelebek Burgulu Yelek Modeli Detaylı Tarifi

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.