Kemerli Elmaslar Bebek Örgü Modeli Yapılışı

Sevgili hanımlar kemerli elmaslar örgü modeli yapımını yayınlıyorum.

Naciye Göktürk hanımın tasarımı bebek süveter modeli de aynı örnekle örülmüş. Naciye hanım çok düzgün örmüş çok güzel olmuş süveter ellerine sağlık. Kendisine face sayfasından ulaşıp siparişte verebilme imkanınız var kendiniz öremiyorsanız.

Ben video da süveterin alt kısmındaki örneğin yapılışını anlattım. Üst tarafını bilmiyorum. Ama haroşa örgü olduğu için kolayca üst kısmı da resime bakarak yapabilirsiniz.

Örnek 8 ilmekten kuruluyor. Kenar ilmeği sonrası 4 düz örüp 2 ilmek birlikte örülecek. 1 Dola, 2 düz, 1 dola, 2 ilmek birlikte ör, 4 düz, 2 ilmek birlikte ör. 1 dola, 2 düz, 1 dola şeklinde ilk sıra örülecek. 2. Arka sıra ters örülecek. 3. Sırada kenar ilmeği sonrası 3 düz, 2 ilmek birlikte ör, 1 dola, 4 düz, 1 dola, 2 ilmek birlikte ör, 2 düz, 2 ilmek birlikte ör, 1 dola, 4 düz, 1 dola şeklinde devam edilecek. Yani 3 tane ajur olana kadar resimde görüldüğü gibi kesmeler yapılarak şekil oluşturulacak. Ön yüzden pembe iple düz örerken ilk ilmek sonrası 2 ilmek örülmeden geçilecek.  8 ilmek örüp yine iki ilmek geçilecek. Bu şekilde pembe iple 4 sıra öreceğiz. Elmasların üst kısmını yapmak için sarı iple 3 düz, 1 dola, 2 ilmek birlikte ör, 4 düz, 2 ilmek birlikte ör, 1 dola, 2 düz, 1 dola şeklinde devam edilecek. Zaten bu kadar örünce çözmüş olursunuz. Videodadan rahat öğrenebilirsiniz.

kemerli-elmaslar-bebek-suveter-modeli-yapilisi kemerli-elmaslar-bebek-orgu-modeli-yapilisi

Kemerli Elmaslar Bebek Örgü Modeli Yapılışı

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.