Kolay El Yapımı Kalemlik Modelleri

Kalemlerinize kendi ellerinizle pratik ucuz ve şık yuvalar yapmaya ne dersiniz.

Evdeki malzemelerle hem çocuğunuzun masasına hem evinizin not alma köşesine birbirinden kolay fakat bir o kadar ilginç kalemlikler yapmanız mümkün.

Çocuklar için bir el becerisi dersi , sizin için bir hobi olacak bu kalemlik yapma girişimleri.

Küçük çocukların kullanacağı kalemlikleri karton mukavvalardan ve ya plastik bardak ve pet şişelerden yapabileceğiniz gibi cam kavanozlar,  konserve teneke  kutuları,  tahta mandal ve çubuklardan da  çeşit çeşit  kalemlikler tasarlayabilirsiniz.

Evde geri dönüşüm için çöpe yollanacak bazı şeyleri durdurup hemen  üretime geçelim. Mesela havlu kâğıt ve tuvalet kağıtlarının karton ruloları plastik bardaklar, konserve vb. Teneke kutularını üzerlerini boyayarak veya sevdiğimiz bir kumaşı,  dergi üzerindeki resmi yapıştırarak süsleyebiliriz.

Derleyip sizlerle paylaştığımız resimlerden de göreceğiniz gibi evde çöpe atılmayı bekleyen malzemelere bir çok süsleme yaparak değişik tasarımlar yaratabiliriz.

Sahip olmamız gereken tek şey tutkal, silikon tabancası ve ya herhangi bir yapıştırıcı.

Öte yandan örgü bilenler bu yuvarlak silindir   nesneleri  keyiflerine göre örerek  giydirebilirler.

Ben pet şişelerin altlarını kesip arasına fermuar yapıştırılarak elde edilen kalem kutusuna gerçekten bayıldım. Fotoğraflardaki yeşil canavara dikkat lütfen 🙂

Mısır görünümlü kalemliğin yapımı çok hoşuma gitti.  Kalemlik olarak kullanacağınız nesnenin üstüne kuru fasulye ve ya kabak çekirdeğini yapıştırıp üzerini sarıya boyuyoruz.  Bu boya sulu boya olabilir çocuğunuz  yaparken hem eğlenir hem öğrenir  hem de değişik bir kalemliğe sahip olur.

bıkana kadar kullanmak zorunda olmadan yerine yeni tasarlayacağımız  kalemliklerle değiştirme imkanı ve bütçesi sunan bu pratik kalemlikler  sizin hayal dünyanızla yeni tasarımlara aday…

Sizlere fikir olması için birkaç  kolay ve pratik el yapımı kalemlik  modellerini ertelemeyin icat etmenin ruhuna varın diyerek  paylaşıyoruz  🙂

Sosyal Paylaşım

2 Comments on Kolay El Yapımı Kalemlik Modelleri

YORUM FORMU

Your email address will not be published.