Kolay Kedi Yuvası Nasıl Yapılır

Evde kedi besleyenler için kedinin nerede uyuyacağı bazen büyük bir sorun olur. Kedilerin tüylerini dökmeleri yüzünden her bulduğu yerde uyumasına ev hanımları kızabilirler.

Kedinizin kendine ait bir evi olması bu sorunu kökten çözer. Kendinizin  kolaylıkla yapabileceği kedi yuvasına kedinizi alıştırdığınızda hep aynı yerde uyuyacağında tüy dökme sorununuzda çözülmüş olur.

Hazır kedi yuvası almak maliyetli olacağından kendiniz yapmanız aile bütçesine de katkı sağlayacaktır.

kolay-kevi-yuvasi-nasil-yapilir
kolay-kevi-yuvasi-nasil-yapilir

Basit kedi evi yapımı için ihtiyacınız olan malzemeler şunlar:

-Eski bir tişört,
-Birkaç parça karton,
-İki adet metal elbise askısı,
-Bant ve kesici aletler.

kedi-yuvasi-nasil-yapilir
kedi-yuvasi-nasil-yapilir

İlk olarak, kesici aletiniz yardımıyla askılarınızı aşağıdaki görselde olduğu gibi kesin.

kedi-evi-yapimi
kedi-evi-yapimi

Kedinizin evini yaparken, en temel parçanız bu metal askılar olacak. Evin zemini için, karton parçalarınızdan yardım alacaksınız. Kartonunuzun etrafını bantınız yardımıyla çerçeve şeklinde, görselde göründüğü gibi geçin.

Basit-Kedi-Evi-Yapımı-3
Basit-Kedi-Evi-Yapımı-3

Bu işlem de bittikten sonra, sırada askıları kullanmak var. Kesip büktüğünüz askıları, tam orta noktasından birbirine bantlayın.

Basit-Kedi-Evi-Yapımı-4
Basit-Kedi-Evi-Yapımı-4

Kenarlarını bantladığınız karton zemininizin köşelerini, askıların ucu yardımıyla delin ve askıları sokmak için bir yer edinin.

Basit-Kedi-Evi-Yapımı-5
Basit-Kedi-Evi-Yapımı-5

Bu işlem de bittikten sonra, kedi eviniz hemen hemen hazır diyebiliriz. Sırada askıları deliklere sokmak var. Askıları, kartonda deldiğiniz noktalardan sokun ve pense yardımıyla bükerek açılmasını engelleyin. Bu işlem yerine bantla ya da silikonla da metalleri sabitleyebilirsiniz; tercih sizin.

Basit-Kedi-Evi-Yapımı-6
Basit-Kedi-Evi-Yapımı-6

Kedi evinizin iskeleti hazır. Son aşama olarak, ayırdığınız eski tişörtü evin dışına giydirmek kalıyor. Tişörtün kol kısımlarını içeri kıvırıp dikin ve alttaki açık kısmını da, köşellerine düğüm attıktan sonra dikerek iskelete giydirin. Tişörtün boyna geçen kısmı, kedinizin evinin kapısı olacak.

Yuvanın içine küçük bir minder ve sevdiği bir oyuncağını da koyarsanız kediniz evine çabuk alışır ve severek orada uyur.

Artık rahatça uyuyabileceği, oyun oynayıp istediği zaman saklanabileceği, renkli ve basit evinde kediniz çok mutlu olacak!

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.