Kozalaktan Yapılan Süsler

Kozalaktan neler yapılır? diye bir araştırma yaptım. Meğerse kozalakla neler neler yapılıyormuş. Beni bu araştırmaya sevk eden 8 yaşındaki oğlumun bu ara parklar da her gördüğü çam ağacının dibinden kozalak toplaması oldu.

Normal de hiç ilgimi çekmez ama oğlum sayesinde ben de bilmediğim bir şeyi öğrenmiş oldum. Kozalaktan öyle güzel çalışmalar yapılıyormuş ki şaşırdım kaldım. Vakit kısıtlı olduğu için buraya çok az resim ekleyebildim. Kozalaktan yapılan kapı süsleri, bebekler, yılbaşı ağacı, kardan adam, baykuş, çiçek saksısı, geyik, duvar panosu, kuğu gibi farklı kozalak tasarımlarından bazılarını sizlerin de görmesi için galerimize ekledim.

Belki sizlerin de için de doğa aşığı olanlar, doğal ortamda yetişen ürünlerle tasarımlar yapmak isteyenler vardır. Fikir verir kozalaktan yapılan süsler belki sizlere de.

Bizim çocukluğumuz da köy de kozalağa gıcımak derdik. Biz kozalakları toplayıp soba da ateşi tutuşturmak için kullanırdık. Meğerse ne güzel eserler yapılabiliyormuş bizim gıcımakla.

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.