Kumaşla Çilek Yapımı

Hepimizin evinde kenar da köşe de işe yaramayan parşa kumaşlar vardır. O kumaşları değerlendirmek adına sizlere kumaştan çilek yapımını paylaşıyorum.

Yastık olarak kullanılabilecek, veya puf şeklinde kullanılabilecek, ya da daha küçük yapıp çocuklarınızın odasına süs olarak asabileceğiniz şirin çilekler evinize yaz meyvelerinin en güzelini getirecek.

Kumaktan çilek yapımı için malzeler.

Yeşil renk kumaş, Küçük puanlı kumaş ve çileğin iç kısmı için beyaz veya krem rengi kumaş. Pamuk gerekiyor.

Resim de görüldüğü gibi kumaşları keserek  bir torba şeklinde dikiyorsunuz. İçine pamuk doldurup üstüne puantiyeli kumaşı geçiriyorsunuz. Son olarak yeşil kumaşı yapraklar şeklinde kesip 6 yaprak yapıp birleştiriyorsunuz. Sapı içinde küçük bir parça yeşil kumaş dikip pamuk koyabilirsiniz içine.

Yaprakları da çileğin üst kısmına diktiniz mi çilekleriniz hazır.

kumasla-cilek-yapimi

Sosyal Paylaşım

2 Comments on Kumaşla Çilek Yapımı

  1. Teşekkür ederim rahime hanım, kendimizi meşgul edecek strest attıracak bir şeyler yapmak hem tembel tembel oturmaktan kurtarır. hem de ruhumuzu dinlendirir. en güzelini yapıyorsunuz. yaptığınız el işlerinizi bizimle paylaşırsanız sevinirim. sitemize yeni elişleri konusunda destek olmuş olursunuz. Ben kendim yapmıyorum ne yazik ki sitem de bulunan örgü veya elişlerini. Netten veya çevremde yapanların yaptıklarını paylaşıyorum.

  2. elerinize saglık çok güzeler ben çok beyendim boş durmaktansa üretmek çok güzeldir bende emekli olunca birşeyler yapmaya çalışıyorum tabi sizinkadargüzel şeyler olmasadaidare eder saygılar dilerim

YORUM FORMU

Your email address will not be published.