Namaz, Mevlüt Ve Havlu Kenarı İğne Oyası Yapılışı

Sevgili hanımlar bu kez de havlu ucu, namaz örtüsü, mevlüt örtüsü iğne oyası modeli yapılışını yayınlıyorum.

Model çok zarif ve güzel, Her türlü kullanılabilme imkanı var. Ne amaçla kullanmak isterseniz o amaçla yapabilirsiniz.

İğne oyaları dantel örnekleri kanalı yapılışını yine çok detaylı şekilde video da tarif etmiş. Ayrıca yazılı anlatımını da yapmış sağolsun.

Oyamıza başlamadan önce havlunun/yazmanın kenarına bir sıra zürafa örerek oyanın zeminini hazırlıyoruz ve zürafaların birine düğüm atarak başlıyoruz.

10 adet zürafa ile dağ motifi yapımına başlıyoruz, her sırada 1 adet zürafa eksilterek dağı bitirip yeşil ip ile dağın etrafına kontür yapıyoruz.

Yine yeşil ip ile 1 adet boş zürafa bıraktıktan sonra 1 zürafanın üzerine 2 adet tekli kelebek kanadı yapıyoruz, akabinde yine 1 boş zürafanın ardından 1 zürafa örerek yarım kelebek kanadı yapıyoruz.

Son ördüğümüz kelebek kanadının üzerine çıkarak düğüm atıyoruz, oluşan ipin üzerine 5 adet orta boy kirpik örerek yarım kalan kelebek kanadını bitiriyoruz ve son bir kelebek kanadı daha örerek ip değişiyoruz.

Kenarlarda kalan kelebek kanatların üzerine 3’er adet kirpik örüyoruz. Ortada bulunan 5 adet kirpiğin soldan ilkine 1 küçük kirpik ördükten sonra bir sıra halinde zürafa yapıyoruz.

Tekrar başa dönerek bu işlemi tekrarlıyoruz ve her sırada dağ motifinde oldupu gibi 1 zürafa eksilerek motif badem şeklini alacaktır. Tepeye ulaşınca son zürafanın içine 3 adet kirpin örüp motifin sağ kenarına her sıraya 1 adet kirpik örerek aşağı iniyoruz ve oyamızı bitiriyoruz.

namaz-mevlut-ve-havlu-kenari-igne-oyasi-yapilisi

Namaz, Mevlüt Ve Havlu Kenarı İğne Oyası Yapılışı

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.