Örgü Bebek Çorap Patik Örneği Yapımı

Bebekler için şiş örgüsü kışlık çorap patik yapılışı.

İlk iş olarak, tığımıza 55 adet ilmek atıyoruz ve 10 sıra haroşo örmeye başlıyoruz.11.sıradan itibaren modeli oluşturmaya başlayacağız.2 sıra düz, 1 haroşo örüp, 3.sırada dola-kes-dola tekniğini uyguluyoruz.

Bu noktadan sonra burun kısmını oluşturmaya başlıyoruz ve burun kısmı için 11 ilmek ayırıyoruz. 22’şey ilmek yan taraflara ayrılmış oluyor. Yan taraftaki ilmekleri de 12 ilmek kalıncaya kadar eksiltip burunu oluşturmuş oluyoruz.

Son durumda elimizde 35 ilmek kalıyor. Bunu da göz kararı isteğimiz uzunluğu elde edinceye dek örmeye devam ediyoruz. Bu noktada 2 sıra düz örgü örüp, delik uygulaması yapıyoruz ve sonuna kadar da bu şekilde devam ediyoruz.

Son olarak 6 sıra haroşo örüp, örneği kapatıyoruz.
Patiklerimizi ördükten sonra, bilek kısmından isterseniz yün isterseniz de yün ile benzer tonlarda kurdele geçirip, modeli tamamlayabilirsiniz. Yün geçirmek isterseniz, orta uzunlukta zincir çekip tamamlayabilirsiniz, isterseniz de ucuna çiçekli bir model yapabilirsiniz.

anlatimli-patik-yapimi bebek-patiği-yapılışı bebek-patik-yapılışı el-yapımı-patik-modelleri örgü-bebek-patiği-yapılışı örgüden-patik-yapımı patik-modelleri-ve-yapımı şiş-ile-patik-yapımı yeşil-beyaz-bebek-patiği

 

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.