Örgüde Saç Örgüsü Modeli Yapımı

Bu zamana verdiğimiz bazı örgü modellerinde saç örgülü kazak,panço,atkı,şal ve daha birçok örgüde saç örgüsü örneği kullanıldığını belirtmiş ve buna benzer birçok model vermiştik.Peki saç örgüsü nasıl yapılır eğer bilmiyorsanız bu yazımız tam size göre..Yukarıdaki kazak örneğinde de görüldüğü gibi saç örgüsünün boyutlarını isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.Hatta bu modeli öğrendikten sonra bu hoş kazak modelini bile rahatlıkla yapabilirsiniz.Şimdiden kolay gelsin.Yağtığınız örnekleri bize de ulaştırmayı unutmayın…

sac-orgusu-ornegi-nasil-yapilir
sac-orgusu-modeli-nasil-yapilir-resimli-anlatim sac-orgusu-modeli-yapimi
örgüde saç örgüsünün yapılışı :
KULLANILAN ÖRGÜLER:
¦ Başlangıç örgüsü
¦ 1/1 lastik
¦ Tersten düz örgü
¦ Saç örgüsü (47 ilmek ile):

1. ve 3. sıralar: *9 ters, 6 yüz, 1 ters, 6 yüz, 3 ters, 6 yüz, 1 ters, 6 yüz, 9 ters*, 2. ve dönüş sıraları: İlmekleri oldukları gibi örün. 5. sıra: *9 ters, 6 yüz, 1 ters, 6 ilmek sola çapraz (3 ilmeği önde bekletin, 3 yüz, bekletilenler yüz), 3 ters, 6 ilmek sağa çapraz (3 ilmeği arkada bekletin, 3 yüz, bekletilenler yüz), 3 ters, 6 ilmek sağa çapraz (3 ilmeği arkada bekletin, 3 yüz, bekletilenler yüz), 1 ters, 6 yüz, 9 ters*, grafiği takip edin. 13 ilmek sağa çapraz için: 7 ilmek arkada, 6 yüz, bekletilen 7 ilmeğin sonuncusunu sol şişe alın ve ters örün, diğer 6 ilmeği yüz örün.
13 ilmek sola çapraz için: 2- Sonraki 3 ilmeği yüz örün. 2- Sonraki 3 ilmeği yüz örün. 7 ilmek önde, 6 yüz, bekletilen 7 ilmeğin sonuncusunu sol şişe alın ve ters örün, bekletilen 6 ilmek yüz. 1. sıradan 40. sıraya tekrarlayın..

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.