Pembeli Beyazlı Bebek Patik Modeli Ve Yapımı

Ben bu sitede yazar olarak yeni görev aldım. Heyecanlı bir şekilde ilk yazımı yazıyorum. İlk yazım dünyanın en güzel varlıkları olan bebeklerimiz için örgü bebek patik modeli ve yapılışı ile ilgili olacak. Bende bir anneyim ve bebeğim için ördüğüm bir patik modelini burda sizlerle paylaşmak istedim. bebek patiğimiz aslında herkesin bileceği modelde basit bilindik bir patik modeli. Ama bilmeyenlerde vardır diyerek ve de açıkcası ilk yazım olduğu için heyecandan aklıma başka bişi gelmediği için bu modeli paylaşayım dedim.

pembe-bebek-patik-modeli-ve-yapilisi

Pembeli bebek patik modeli ve yapılışı

54 ilmek başlayın 6 sıra haraşo örün.
Sonra 1 sıra 2 kes 1 artır 2 kes 1 artırın. Bu sıraya kurdele geçirin.
2 sıra daha haraşo örün.
22 ilmek haraşo sonra beyaz ipliğimi bağlayın 10 ilmek. 10 uncu ilmeğin yanındakiyle kesin.Geri dönün Son ilmeği yanındakiyle kesin. Orta hep 10 ilmek kalacak. Yanlardan azalma olacak.
Kenarlarda 13 ortada 10 ilmek kalınca tekrar pembe iplikle 2 sıra daha haraşo örülecek.
1 sıra daha ajur konacak. 2 kes 1 artırın.
4 sıra haraşo
4 sırada beyaz renkler haraşo örülüp kesilecek.

Bebek patiğimiz bu şekilde örülüyor örmek isteyenlere kolay gelsin.

 

Sosyal Paylaşım

3 Comments on Pembeli Beyazlı Bebek Patik Modeli Ve Yapımı

  1. Allah bebeğinizi sağlıcakla doğurmayı nasip etsin. evet bebek patik modeli zor bir model değil. bilindik bir model. çevrenizde örgü örebnler varsa bu patik modeli için onlardan da yardım alabilirsiniz. bilindik bir model çünkü.

  2. bebek patikleri çok şirinmiş. yakında bir bebeğim doğacak Allahın izniyle. bende bebeğim için patik örnekleri arıyordum. bu bebek patik modeli kolay görünüyor. umarım yapabilirim.

YORUM FORMU

Your email address will not be published.