Plastik Tabaktan Tavşanlı Çocuk Çanta Yapımı

Günümüzde basit malzemelerle bir şeylerin tasarlandığını görmek açıkçası bizi çok mutlu ediyor.

Özellikle çocuklar için geri dönüşüm malzemelerinden oynayıp kullanabilecekleri şeyler yapmak gayet iyi fikir. Zira çocuklar yapısı itibariyle elindekilerden çabucak bıkarlar hatta kırıp yok etmek isterler. Evde elinizin altında olan malzemelerden onlara anlık uğraşlar üretmek bu açıdan faydalı olacaktır.

Büyükler için bir köşede kutular, pipetler, ufak tefek kumaş ve kurdaleler biriktirmek  çöp sayılacak şeyler olsa da onlarla üretilen meydana getirilen şeylerin  insan nazarında farklı bir  kıymeti olacaktır.

Anaokulu yaşındaki çoğu çocuk almaktan ziyade yapmaktan bahsederler ‘-baba araba yapalım mı alet çantamızı alıp…  -anne bebeğime elbise dikelim…  ‘ gibi istekleri olur.  eğer o duyguları o zamanlardan iyi beslenmese ileriki cağlarda bu istek sadece  alma  odaklı olur.

Bayram yaklaşırken  çocuklar için beraberce yapabileceğiniz  şeker çantaları bu  projelerden biri. Galerimize aldığımız  fotoğraf nasıl yapılacağını gayet güzel açıkladığı için bizde çantanın ardındaki düşüncelerimizi  sizlerle paylaşmak istedik.

Plastik tabaklardan yapılan bu mini çanta  mahalle kültürüne sahip olan mekanlarda hala devam eden şeker toplama eylemi için güzel bir araç. Kız çocuklarının cicili biçili çantaları olsa da erkek çocuklarına ceplerini doldurmak yetmez 🙂 resimde pembe olan tavşanımızı maviye çevirirsek erkek çocuklarını da poşetlerden kurtarmış oluruz 🙂

Resimdeki model için bizim tek önerimiz  çantayı oluştururken kullanılan zımba yerine renkli ip ile  tabakları dikerek birleştirmeniz   veya zımbaladıktan sonra etrafını renkli bir bant ile yapıştırmanız. Bu işlem  çantanızı biraz daha tarz yaparken  zımba kazalarından çocuğunuzu  da koruyacak….

plastik-tabaktan-tavsanlı-canta-modeli

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.