Sakallı İpten Perde Modelleri, Ve Perde Yapılışı

Sevgili hanımlar

Sakallı ip hayatımıza girdiğinden beri hanımlar birbirinden değişik sakallı iple örgüler örmeye başladı. Sakallı iple rengarenk perdelerde örülüyor artık. Ben sakallı iple örülen perdeleri görünce inanın çok şaşırdım. Sakallı ipten bu  kadar güzel  perde olabileceğine inanamadım. Sizlerde görün ve örün istedim. Sizlerle sakallı ipten perde modelleri ve perde yapılışını paylaşacağım. bilmeyenlerde öğrensin ve evini bu güzellikten mahrum etmesinler.

Sakallı İpten Perde Nasıl Yapılır Anlatımı

Bayanlar öncelikle Perdenizin kullanılacağı pencerenin ölçüsü almalısınız ölçüyü aldıkdan sonra aldığınız ölçü kadar sakkalı iple zincir çekiyorsunuz. Alınan ölçü kadar sakallı iple zincir çekilir. zinciri ipinize uugun tığ ile çekin ipleirn üzeirnde yazıyor kaç numara tığ kullanmanız gerektiği ben 3 numara tığ kullandım sizde ipinize uygun tığ kullanabilirsiniz..

Çektiğimiz zincire kutucuklar yapıyorsunuz 3 zincir çekip 3 lü trabzanlar halinde sıra sonuna kadar örün.

4 sıra olunca bitirin Atkı saçağı takar gibi her kutucuğa sakallı ipten takın Keserken kirpi yünün döküntüsü çok oluyor bu yüzden halı olmayan bir yerd ekeserseniz size daha kolaylık olur. 3 kirpi yünden sonra alize dut ipten arasına takın..Perdenizi taktıktan sonra oturup uzun olan ipleri düz bir şekilde kesmelisiniz iyi günlerde kullanın

Sakallı İpten Perde Modelleri

Sosyal Paylaşım

1 Comment on Sakallı İpten Perde Modelleri, Ve Perde Yapılışı

YORUM FORMU

Your email address will not be published.