Salaş Saç Örgülü Yeşil Bayan Beresi Yapılışı

salaş saç örgülü yeşil bayan beresi yapılışı :
fıstık yeşili rengine yakın kalın bir yünle ve misinalı şişle örülmüş. yünümüz kalın olduğu için şiş numarasıda 4 ve 5 numaralı şiş numarası olmalı.
yeşil örgü bere modeline 80 ilmek atarak 2 düz, 4 ilmek haroşa örgü şeklinde 4 sıra örün.
sonra saç örgü tekniğinin yapılışına geçeceksiniz
ve 80 ilmek sayısını saç örgülü modelde örmeden 8 ilmek saç örgüsü için 4 ilmekte haroşa örgüyü örmekiçin ilmek sayılarını önceden hesaplayın.
yani 80 ilmeği misinalı şişte 8+4+8+4+8+4+8+4+8+4+8+4+8 ilmek şeklinde örün. ( 8 ilmek düz örgü örneği olarak örülecek)
ilk iki saç örgü modeli yapana kadar 80 ilmek sayısıyla örün.
ve saç örgü modellerinin arasındaki 4 haroşa örgüsü ilmekleri teker teker 1 ilmek eksilterek 80 ilmekten 1 haroşa örgü kalana kadar eksilterek 24 ilmek haroşa örgü eksiltmiş olursunuz. ve son üçüncü saç örgü örneğinide ördükten sonra kalan 64 ilmeği beremizin tepesini birden toparlamak için eksiltmeler yaparak 30 ilmek kalana kadar örün ve beremizi tam tepe noktasındaki kalan ilmekleri kapatarak içine doğru dikin.. kolay gelsin.
saç örgü örneği nasıl örülür derseniz bir kere daha açıklamak isterim.
bu yeşil bere üzerinde kullanılan ilmek sayısından anlatacağım.
8 ilmek saç örgü için ilk 4 ilmeği ve ikinci dört ilmeği şişte ilmekleri kaçırmadan çapraz bir şekilde sağ şişe örmeden alın ve 4 ilmek haroşa örgü şeklinde bu sırayı devam edin. arkadaki bütün ilmekler haroşa ters örgü örülecek . saç örgü örneği için örülmeden şişe alınan çapraz ilmekleride örün. 2 ci sırayı örmeye geçtiğiniz bu sefer çapraz saç örgü tekniği olmadan 8 düz örgü ve 4 haroşa örgü şeklinde böyle istediğiniz uzunlukta saç örgü tekniği örün. ve saç örgü modelini büzgülü , kıvırmalı yapmak için başta yapmış olduğunuz çaprazlama işlemini tekrarlayın.

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.